Від сьогодні, 3 жовтня, безготівкова оплата стала доступною на маршрутах №11, №58 та №59. Відтак, пасажири цих маршрутів зможуть обрати для себе зручний спосіб оплати за проїзд: або банківською картою чи пристроєм з NFC, або звично – готівкою.

Маршрути №11, №58 та №59 обслуговують приватні перевізники, на лініях працюють невеликі автобуси.

Таким чином, на сьогодні, безготівкова оплата діє на дев’ятьох міських маршрутах - №№1А, 3А, 5А, 10, 11, 39, 58, 59 та 62.

Додамо, що вже з п’ятниці, 6 жовтня, безготівкова оплата діятиме на ще одному маршруті  - №61. 

Як зазначив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, запустити безготівкову оплату на усіх міських маршрутах планують до кінця року.

«Поступово нарощуємо оберти, долучаємо нові маршрути та будемо виходити на те, аби охопити всю нашу мережу громадського транспорту безготівковою оплатою.

Я думаю, що до кінця року етап безготівкової оплати ми маємо запустити на всьому громадському транспорті.

Зараз нам ще необхідно відточити деякі технічні моменти. Слід розуміти, що з кожним новим маршрутом, де  впроваджуємо безготівкову оплату, ми вилучаємо готівку у водія і вводимо її в прозору площину. Цей етап дасть можливість цілком детінізувати сферу перевезень у громадському транспорті, побачити, який є облік, які є валідації по кожному з маршрутів та по кожному автобусу. І вже коли система буде якісно працювати, і водії будуть навчені, і у пасажирів буде можливість розрахуватися різними способами, ми зможемо перейти на етап оплати транспортної роботи перевізникам», - зазначив Олег Забарило.

Посадовець додав, що проблемним питанням у процесі впровадження е-квитка є взаємодія з компанією-підрядником «Мікроелектроніка». «Вони працюють дистанційно у Чехії, контрактом не передбачено те, що вони приїдуть сюди і будуть допомагати нам усувати технічні недоліки, зокрема, в частині звітності, що зараз необхідно для внутрішньої комунікації з перевізниками», - пояснив Олег Забарило.

Нагадаємо, тестування безготівкової оплати проїзду на перших трьох маршрутах у Львові запустили у 5 червня. До кінця вересня такий спосіб оплати діяв на шістьох маршрутах. З моменту впровадження безготівкової оплати на кожному з маршрутів, впродовж червня-вересня, автобуси №№1А, 3А, 5А, 10, 39, та 62 перевезли 1 958 539 пасажирів. З них – 516 185  - пільговики. Готівкою за проїзд на цих маршрутах оплатили 1 365 606 пасажирів, безготівково – 76 748 осіб.