Отримання сонячної енергії стає все більш популярним. Урядові програми також заохочують встановлення сонячних колекторів. Тому давайте докладніше розглянемо це рішення, щоб дізнатися про його переваги та умови монтажу.
Сонячні промені є екологічно чистим відновлювальним джерелом енергії. Однак, щоб мати можливість використовувати його, необхідно встановити сонячні електростанції, які стають дедалі популярнішими.
Що ви можете отримати?
Гаряча вода без будь-яких рахунків є можливим варіантом завдяки сонячним колекторам, але це не цілорічне рішення. На нашій широті нерівномірний розподіл сонячних променів протягом року. В Україні можна насолоджуватися прекрасним сонцем лише в літні місяці. У свою чергу, з осені до ранньої весни промені повинні пробиватися крізь густі хмари. Тому використання сонячної енергії в цей період обмежене. З цієї причини сонячні колектори здатні повністю задовольнити попит на тепло для нагріву води влітку. В інші місяці вони лише трохи допоможуть звичайному джерелу тепла, від якого не можна повністю відмовитися. Однак протягом півроку ви можете насолоджуватися безкоштовною гарячою водою в кранах, що, безумовно, для домогосподарств з більшою кількістю жителів стане суттєвим полегшенням для бюджету, не кажучи вже про охорону навколишнього середовища.
Як працює сонячний колектор?
Принцип дії сонячних колекторів досить простий. Сонце нагріває поглинач в колекторі, який поглинає сонячне випромінювання і перетворює його в тепло. Пізніше нагріте середовище, що нагрівається в поглиначі (найчастіше вода або антифриз), подається в накопичувальний бак з водопровідною водою і віддає тепло.
На ринку є два типи колекторів: плоскі та вакуумні. Перші виглядають як темна поверхня. Зверху вони мають високоміцний склопакет, а з боків вони покриті утепленою мінеральною ватою. У свою чергу вакуумний колектор складається з паралельних вакуумних трубок, розташованих у рамці. Плоскі моделі дешевші, але втрачають багато тепла в прохолодніші місяці. Вакуумні краще ізолюють тепло, коли надворі холодно. Однак вони дорожчі та складніші. Тим не менше, вони популярніші, оскільки в обмін на більші витрати можна очікувати, що за несприятливих погодних умов вони забезпечать більше тепла, ніж плоскі колектори. Крім того, виробники вакуумних колекторів розрізняють моделі напірні та без тиску. По-перше, вода в баку знаходиться під постійним тиском. Завдяки цьому тиск гарячої води, що подається на крани, такий же, як у системі водопостачання, і колектор може бути розташований у будь-якому сонячному місці. Що стосується колекторів, які не працюють під тиском, то в баку його немає. Вода стікає самопливом. Ці колектори слід розміщати на даху.
Монтаж сонячних колекторів
Щоб мати можливість користуватися сонячною енергією, одного колектора недостатньо. Вам також потрібен бак для зберігання гарячої води, труби, що з'єднують колектори з резервуаром, насос, що передає нагріте середовище, контролер, розширювальна посудина та інші елементи. Їх дуже багато, саме тому більшість виробників пропонують готові набори з усіма елементами, хоча деякі також можна придбати окремо. А установку слід довірити фахівцям. Відсутність знань або невелика помилка можуть призвести до того, що колектори не працюватимуть належним чином.
Вибираючи правильний колектор, подумайте про ємність з водою. Занадто мала не зможе влітку отримувати все тепло від колекторів. З іншого боку, у занадто великій вода ніколи не буде досить гарячою і її доведеться підігрівати.
Встановлюючи сонячні колектори, дуже важливо орієнтувати їх на частини світу. Оптимально вони повинні бути спрямовані прямо на південь. Ви також можете нахиляти колектори під кутом до 55° на схід чи захід. Монтувати колектори з півночі не має сенсу. Зазвичай колектори монтуються під кутом 45°.
Колекціонери - відмінна інвестиція для власників односімейних будинків. Зрештою, вони означають значну економію та незалежність від постачальників гарячої води.