Мобільний інтернет давно увійшов в ужиток мільйонів українських громадян. Більшість з них не уявляє свого життя без щоденного відвідування та використання певних сайтів, програм, тощо.

Сьогодні термін «мобільний інтернет 4g» або «четвертого покоління», справедливо оцінений як найвігіднішій мобільний інтернет, вже на слуху у значного числа українських користувачів Глобальної Мережі.

Сьогодні він швидко витісняє своїх попередників - «2g» і навіть «3g». Даний стандарт дозволяє забезпечувати надшвидку передачу даних для різних пристроїв мобільного зв'язку:

    • смартфонів;
    • планшетів;
    • модемів та ін.

    Після переходу на роботу за стандартом 4g користувачам забезпечується швидкість завантаження до 150 Мбіт / сек, що в рази розширює можливості по роботі в Мережі. Втім, це не єдина перевага нового покоління мобільного зв'язку. В рамках цієї технології забезпечується найвища на даний момент стабільність з'єднання з абонентом і підвищується загальна ємність мережі.

    Про новий стандарт докладніше

    «4g» - є скороченням від англомовного терміна «fourth generation» (в перекладі «четверте покоління»). Їм позначаються відразу кілька технологій в сфері мобільного зв'язку, останнього 4-го, як зрозуміло з самої назви, покоління. Найбільш поширеним різновидом технологій, що застосовується у рамках 4g, виступає стандарт LTE, так що можна вважати, що «4g» і LTE це синоніми.

    Головні відмінності «4g» від «3g»

    Навіть стандарт «3g» вже дозволяє і дзвонити, і підключатися до мобільного інтернету, такі функції доступні будь-якому смартфону. Але, в новому поколінні якість передачі звуку набагато вище. А ось для користувачів Мережі діапазон нових можливостей набагато вище, ніж для абонентів голосового зв'язку. При використанні технологій «4g» в планшеті або смартфоні:

    • сторінки в браузері завантажуються оперативно;
    • можливий перегляд відео якістю зображення з високою роздільною здатністю;
    • не зависають навіть онлайн-ігри останнього покоління.

    Навіщо користувачам потрібно це знати?

    Розуміння особливостей стандарту «4g» і його відмінностей від технологій попередніх поколінь, в першу чергу, необхідно для правильного вибору нового гаджета. При покупці слід в обов'язковому порядку переконатися, що він здатний підтримувати роботу в мережах стандарту «4g». Правда, сьогодні більшість таких пристроїв вже оснащуються відповідною функцією. Однак, уточнити цей момент необхідно. До речі, на пристроях, що працюють на «Android» і iOS-гаджетах, індикатори підключення до 4G-мережі розрізняються. У першому випадку це «4g». У другому - «LTE».

    Підключення стандарту здійснюється в налаштуваннях. На iPhone це пункт «Параметри даних» в розділі «Стільникові дані», а в пристроях, що працюють на «Android», слід активувати потрібний варіант в пункті «Кращий режим мережі», в підрозділі «Мобільна мережа» розділу «Бездротові мережі». Другий нюанс - це з'ясування зон покриття мережами нового стандарту. Ознайомитися з інформацією з даного приводу користувач може на сайті оператора мобільного зв'язку.