Повітроводи виступають як важлива складова вентиляційної системи та систем кондиціювання як житлових, так і громадських об'єктів. Вони являють собою трубопроводи, що утворюють повітропровідну мережу, призначену для транспортування повітря, що вентилюється, а також і розподілу його потоків. Найчастіше використовуються зварні димарі, але існують і інші види. Компанія "Ліка-Комфорт" пропонує якісні пластикові повітроводи прямокутні за доступними цінами. Для отримання консультації ми звернулися до спеціаліста "Ліка-Комфорт", який розповів про види повітроводів та їх елементів.
Їх розрізняють за типом поперечного перерізу, бувають повітроводи:
- круглими;
- прямокутними.
Відповідно до технології виготовлення:
- прямошовні;
- зварні;
- спірально-навивні.
За рівнем жорсткості:
- жорсткими;
- напівгнучкими;
- гнучкими.
За матеріалами розрізняють вироби з:
- чорного металу;
- оцинкованої сталі;
- нержавійки;
- алюмінієвих сплавів.
Круглі (жорсткі та гнучкі) з'єднуються ніпелями та силіконовим герметиком і фіксуються за допомогою саморізів та заклепок. Їх виготовляють із сталі. Гнучкі створюють з кількох шарів алюмінієво-поліефірної стрічки, а між шарами для надання жорсткості конструкції прокладено кручений каркас із сталевого дроту. Прямокутні моделі (жорсткі) з'єднуються між собою за допомогою шини, фальців та герметизуються спеціальною прокладкою. Сьогодні виробництво повітроводів із сталі відмінно налагоджене.
Оцинковані виготовляються з тонколистової сталі, монтуються на об'єктах промисловості для переміщення вентильованого повітря з температурою до 80° С і відрізняються великою міцністю.
Зварні вироби круглого або прямокутного перерізу, що застосовуються в системах димовидалення для відкачування вибухонебезпечних сумішей, виготовляють із чорної сталі методом ручного дугового або напівавтоматичного зварювання та покривають антикорозійною ґрунтовкою.
Спірально-навивні моделі відрізняються жорсткістю та рівномірним розподілом повітряного потоку. Вони мають круглу форму.
Фасонні виготовляють з оцинкованої або зварної сталі, і використовуються в повітропровідній мережі для з'єднання круглих та прямокутних видів, а також для створення поворотів, вигинів, переходів та розгалужень. До фасонних виробів належать:
- муфти;
- відводи;
- трійники;
- переходи;
- хрестовина;
- ніпель;
- заглушка;
- дефлектори;
- шина монтажна;
- кронштейни;
- фланці;
- врізання пряме або кутове;
- дросель;
- клапана та інші елементи.