У великому спорті, крім перемог і нагород, атлети нерідко отримують і різні травми у вигляді розриву зв'язок, розтягнень, пошкоджень шкірного покриву та інших. Щоб запобігти виникненню таких проблем, професійним спортсменам доводиться використовувати тугі пов'язки для міцної і надійної фіксації навантажуваних ділянок тіла. Але їх застосування часто викликає дискомфорт, і вони не завжди здатні рівномірно розподілити стиснення м'язів. Тому зараз набуває популярності компресійний одяг, який в Україні пропонують популярні магазини спортивних товарів, такі як Mordex.Net. Адже компресійний одяг дуже зручний, як на тренуваннях, так і в спортивних змаганнях. До того ж його використання доцільно і в медичних цілях.
Як діє компресійний одяг для спорту
Компресійний одяг виготовляють із найсучасніших і якісних матеріалів, що відрізняються еластичністю і не пропускають вологу. У спортсмена, який носить такі комплекти, відбувається збільшення кровотоку до м'язових тканин і знижується частота скорочень серцевого м'яза. Це допомагає значно підвищити витривалість і більш ефективно проводити тренування та виступати на змаганнях.
Оскільки компресійний одяг для спортсменів дуже щільно прилягає до тіла, з робочих м'язів активніше виділяється молочна кислота, тому відновний період після інтенсивних занять зменшується в кілька разів. Важливо й те, що стиснення м'язів значно знижує ймовірність їх розтягування і ушкоджень під час виконання будь-яких, навіть найскладніших вправ. Таким чином, носіння компресійного одягу, зокрема і на роботі, незалежно від того, працює людина на промисловій фабриці або в офісі компанії з оцінки бізнесу, - це відмінна профілактика від отримання спортивних травм.
Великого поширення компресійний одяг отримав і в медицині, в т.ч. і провідні стоматологічні клініки. Наприклад, його рекомендують носити при варикозному розширенні вен, щоб зменшити ризик появи нових і запобігти збільшенню вже наявних вузлів. Здавлюючу білизну застосовують і після хірургічних операцій, і після травм в період відновлення.
Відгуки та особливості компресійного одягу для спорту
Для виготовлення такого одягу використовується спеціальне трикотажне полотно, що володіє особливими властивостями. Одяг з таких тканин, як нейлон, поліестер, спандекс добре розтягується, коли його вдягають, а потім стискається і відмінно облягає потрібні частини тіла при носінні. Ці матеріали відрізняються пластичністю, не вбирають вологу, дозволяють шкірі «дихати», пропускають назовні піт, запобігаючи виникненню попрілостей.
Такі речі, як комбінезони, футболки, лосини мають компресійні вставки, які стикаються з напруженими ділянками тіла. Особливо це актуально для чоловічих моделей білизни, адже акуратно підтримуючи і звільняючи від сильного тиску частину грудей і зону паху, компресійний одяг для чоловіків допомагає вбезпечити атлета від можливого виникнення проблем зі здоров'ям згодом.
Різновиди компресійного одягу
Залежно від того, для якої частини тіла призначений компресійний одяг, він поділяється на такі види:
- Рашгарди - особливий різновид футболок з ефектом утяжки;
- Майки та топи, зшиті з еластичного матеріалу;
- Легінси та лосини - штани з ефектом утяжки;
- Шорти-боксери з компресійних тканин;
- Цілісні комбінезони, виготовлені зі стягуючих матеріалів
- Компресійні вироби для нижніх частин ніг: гетри, шкарпетки, гольфи;
Всі види компресійного одягу носять атлети, що займалися різними видами спорту, причому його використання безпосередньо залежить від пори року, інтенсивності тренувань і місця їх проведення.
Компресійний одяг в різних видах спорту
Як правило, компресійний одяг вважають спортивною білизною, що цілком очевидно. Адже практично всі вироби зі стягуючим ефектом зазвичай надягають під спортивні костюми, комбінезони, комплекти тощо, особливо взимку.
Активно використовується компресійний одяг і влітку, коли в більшості тренувань потрібно захистити м'язи від можливих травм.
Як вибирати компресійну одяг для спортсменів?
Основні правила при виборі стягуючих виробів:
- Компресійні деталі на одязі повинні строго відповідати найбільш навантажуваним частинам тіла;
- Він має підбиратися за розміром. Якщо комплект буде великий, він не забезпечить необхідного результату, а маленькі моделі можуть так сильно перетиснути тіло, що спортсмен буде відчувати дискомфорт і не зможе повністю віддати всі сили на тренуванні.
- Одяг мусить мати антибактеріальне просочення, щоб уберегти атлета від виникнення шкірних захворювань.
- Шви і стики повинні бути плоскими, щоб вони не натирали шкіру.
Джерело: інтернет магазин компресійного одягу www.mordex.net