На Меморіалі жертв політичних репресій комуністичного режиму в Україні, що на Янівському цвинтарі, 31 серпня о 13.00 відкриють та освятять архітектурно-скульптурну композицію "Дзвін Пам’яті". Так вшанують тисячі невинно вбитих українців у 1839−1941 рр. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
"Меморіал, який є запізнілою даниною тисячам невинно убієнних священиків, монахів та монахинь, робітників, інтелігенції — усім українкам і українцям, яким у червні 1941 року судилось до дна випити криваву чашу московського комуно-більшовицького геноциду на землях Західної України. За період з 1939 до 1941 років із Західної України було депортовано близько 1,2 млн осіб. Це були найстрашніші репресії після періоду колективізації в СРСР. Радянська влада репресувала в 3−4 рази більше людей, ніж гітлерівський режим у період своєї окупації. Значна частина депортованих, серед них жінок та дітей, загинуло від морозів, хвороб, виснаження й голоду. Кількість жертв у тюрмах Львова оцінюється приблизно в 4000 осіб. Хоча дані далеко не повні, можна скласти уявлення про масштаби в’язничного терору при відступі більшовиків із Західної України", — повідомили організатори.
Цей захід також доповнять Міжнародною конференцією "Подолання насильства заради миру", яка відбудеться 4 вересня у Львові. Вона буде фундаментом підготовки платформи для доповіді щодо насильства політичних репресій, порушення прав людини в Україні та світі.
Участь в заходах візьмуть представники з 46 країн світу, яких об’єднує Світова федерація українських жіночих організацій.
На Мемориале жертв политических репрессий коммунистического режима в Украине, что на Яновском кладбище, 31 августа в 13.00 откроют и освятят архитектурно-скульптурную композицию "Колокол Памяти". Так почтят тысячи невинно убитых украинцев в 1839-1941 гг. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.
"Мемориал, который является запоздалой данью тысячам невинно убиенных священников, монахов и монахинь, рабочих, интеллигенции - всем украинкам и украинцам, которым в июне 1941 года суждено до дна испить кровавую чашу московского коммуно-большевистского геноцида на землях Западной Украины. За период с 1939 до 1941 лет с Западной Украины было депортировано около 1,2 млн человек. Это были самые страшные репрессии после периода коллективизации в СССР. Советская власть репрессировала в 3-4 раза больше людей, чем гитлеровский режим в период своей оккупации. Значительная часть депортированных, среди них женщины и дети, погибли от морозов, болезней, истощения и голода. Число жертв в тюрьмах Львова оценивается примерно в 4000 человек. Хотя данные далеко не полные, можно составить представление о масштабах тюремного террора при отступлении большевиков из Западной Украины", - сообщили организаторы.
Это мероприятие также дополнят Международной конференцией "Преодоление насилия ради мира", которая состоится 4 сентября во Львове. Она будет фундаментом подготовки платформы для доклада о насилии, политических репрессиях, нарушения прав человека в Украине и мире.
Участие в мероприятиях примут представители 46 стран мира, которых объединяет Всемирная федерация украинских женских организаций.