болезнь Лайма, клещи, активизировалисьПісля укусів кліщів до медиків на Львівщині звернулись вже 221 людина, у 9 з них зареєстровано хворобу Лайма. Про це повідомляє Департамент охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації.

На Львівщині сезон активності кліщів триває з ранньої весни і до листопада, але впродовж року є два найбільші піки активності – квітень-травень та серпень-вересень. Зараз починається весняний пік активності.

У 2016 році  в медичні заклади області звернулися 1253 особи, у 150 була діагностовано хворобу Лайма. На сьогоднішній день вже звернулася 221 людина, у 9-х з яких зареєстровано хворобу Лайма.

Медики застерігають: збираючись на відпочинок, потрібно одягатися у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла. На голову потрібно одягати хустинку, кепку, капелюх. Обираючи місце, де плануєте відпочивати, стежте, щоб поблизу не було високої трави, щоб місце не було захаращене і добре освітлювалося сонцем. Час від часу оглядайте себе та осіб, що з вами, обов’язково вдома ще раз повторіть процедуру. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям. Повернувшись додому, слід відразу зняти одяг, білизну, варто все випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

Кліщі можуть уражати й через деякий час після відвідування зеленої зони, якщо зачепилися на одязі чи речах. Ці комахи можуть потрапити до житла і з букетами квітів, домашніми тваринами, через балкон чи відчинену кватирку, якщо живете поблизу парків чи зелених зон.

Ризик зараження на хворобу Лайма залежить від тривалості присмоктування. Якщо комаха була на тілі менше ніж добу, вірогідність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду під час хвороби Лайма становить від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб.


После укусов клещей к медикам в Львовской области обратились уже 221 человек, у 9 из них зарегистрирована болезнь Лайма. Об этом сообщает Департамент охраны здоровья Львовской облгосадминистрации.

На Львовщине сезон активности клещей продолжается с ранней весны и до ноября, но в течение года есть два крупнейших пика активности - апрель-май и август-сентябрь. Сейчас начинается весенний пик активности.

В 2016 году в медицинские учреждения области обратились 1253 человека, у 150 была диагностирована болезнь Лайма. В 2017-м уже обратилась 221 человек, у 9-х из которых зарегистрировано болезнь Лайма.

Медики предостерегают: собираясь на отдых, нужно одеваться в светлую однотонную одежду с длинными рукавами, плотно прилегающую к телу. На голову нужно надевать платок, кепку, шляпу. Выбирая место, где планируете отдыхать, следите, чтобы поблизости не было высокой травы, чтобы место не было захламлено и хорошо освещалось солнцем. Время от времени осматривайте себя и тех, кто с вами, обязательно дома еще раз повторите процедуру. Особенно тщательно нужно обследовать участка тела, покрытые волосами. Вернувшись домой, следует сразу снять одежду, белье, все постирать и погладить. Нельзя оставлять эту одежду возле кровати или спать в ней. Вытряхивание одежды не спасает от клещей.

Клещи могут поражать и через некоторое время после посещения зеленой зоны, если зацепились на одежде или вещах. Эти насекомые могут попасть в жилище и с букетами цветов, домашними животными, через балкон или открытую форточку, если живете вблизи парков или зеленых зон.

Риск заражения болезнью Лайма зависит от продолжительности присасывания. Если насекомое было на теле менее суток, вероятность инфицирования довольно мала, однако после третьих суток приближается к 100%. Продолжительность инкубационного (скрытого) периода при болезни Лайма составляет от одной до 60 суток, чаще всего - 14 суток.