"Одуванчик", фонтан, археологиНауковці вважають, що на місці фонтану не варто робити розважальний заклад, а саму споруду перенести на 10 метрів далі, щоб зберегти археологічний пласт. Про це розповів доцент Інституту архітектури Юрій Лукомський виданню "Гал-інфо", повідомляється на сайті Львівської політехніки.  

У центрі Львова на площі Галицькій, на місці демонтованого фонтану "Кульбаба", археологи "Рятівної археологічної служби" продовжують дослідження. Наразі науковці виявили відразу кілька цікавих об’єктів. Зокрема, давні мури, що є фундаментом костелу Воздвиження Чесного Хреста, спорудженого у 1539 році. Знахідка свідчить про те, що це була не маленька капличка, а великий костел.

Як розповів археолог, доцент кафедри архітектури та реставрації Національного університету "Львівська політехніка" Юрій Лукомський, знахідка є справжнім науковим відкриттям.

"Мури, які ми вважали за костел, виявились лише притвором до самої споруди. Сам костел виявився восьмигранної форми. На деяких гравюрах він так зображений, хоч на картах міста він позначений у дивній формі, схематично, або у вигляді квадрата. Насправді він є октогональної форми. На картах він показаний, як дерев’яний, але ми бачимо такі масивні фундаменти, які цілком могли б нести і муровану конструкцію. Треба придивитися ще до гравюр. Об’єкт дуже цікавий і має великі перспективи досліджень, бо тут вже виявлено багато поховань. Думаю, що вони нам щось розкажуть про функціонування цього костелу з 1530-х до 1800-х років", - говорить він.

Науковець також наголосив, що археологам відкрилося багато знахідок з культурних шарів, які є початковими на цій ділянці. Йдеться про другу половину ХІІІ – ХІV століття. Вже знайдено багато металу у вигляді цвяхів, пряжок, персня тощо.

Юрій Лукомський зазначив, що потрібно переглянути подальші плани на облаштування цієї території. Він наголосив, що це сакральне місце. Такі точки Львова, які колись фігурували на картах, а згодом були забуті і розібрані, мають бути відзнаковані на поверхні землі й нести просвітницьке навантаження.

"Думаю, що тут не варто робити розважальний заклад. Фонтан доцільно перенести на 10 метрів далі, а тут можна відзнакувати цей об’єкт із довідковим матеріалом. Це буде цілком гуманно і лише збагатить благоустрій цієї території", - наголошує він.


Ученые считают, что на месте фонтана не стоит делать развлекательное заведение, а само сооружение перенести на 10 метров дальше, чтобы сохранить археологический пласт. Об этом рассказал доцент Института архитектуры Юрий Лукомский изданию "Гал-инфо", сообщается на сайте Львовской политехники. 

В центре Львова на площади Галицкой, на месте демонтированного фонтана "Одуванчик", археологи "Спасательной археологической службы" продолжают исследования. Сейчас ученые обнаружили сразу несколько интересных объектов. В частности, древние стены, которые являются фундаментом костела Воздвижения Честного Креста, построенного в 1539 году. Находка свидетельствует о том, что это была не маленькая часовня, а большой костел.

Как рассказал археолог, доцент кафедры архитектуры и реставрации Национального университета "Львовская политехника" Юрий Лукомский, находка является настоящим научным открытием.

"Стены, которые мы считали костелом, оказались лишь притвором ко самой постройке. Сам костел оказался восьмигранной формы. На некоторых гравюрах он так изображен, хотя на картах города он обозначен в странной форме, схематично, или в виде квадрата. На самом деле он октогональнои формы. На картах он показан, как деревянный, но мы видим такие массивные фундаменты, которые вполне могли бы нести и каменную конструкцию. Надо присмотреться еще к гравюрам. Объект очень интересный и имеет большие перспективы исследований, потому что здесь уже обнаружено много захоронений. Думаю, что они нам расскажут о функционировании этого костела с 1530-х до 1800-х годов", - говорит он.

Ученый также отметил, что археологам открылось много находок из культурных слоев, которые имеются на этом участке. Речь идет о второй половине ХИИИ - XIV века. Уже найдено много металла в виде гвоздей, пряжек, кольца и т.д.

Юрий Лукомский отметил, что нужно пересмотреть дальнейшие планы на обустройство этой территории. Он считает, что это сакральное место. Такие точки Львова, которые когда-то фигурировали на картах, а впоследствии были забыты и разобраны, должны быть ознакованы на поверхности земли и нести просветительскую нагрузку.

"Думаю, что здесь не стоит делать развлекательное заведение. Фонтан целесообразно перенести на 10 метров дальше, а здесь можно ознаковать этот объект со справочным материалом. Это будет вполне гуманно и только обогатит благоустройство этой территории", - говорит он.