Львівська прокуратура ініціювала встановлення камер спостереження на місцевих вокзалах. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області
Вивчивши стан злочинності на території Залізничного району м.Львова упродовж 2017 року та 6 місяців 2018 року, Львівська місцева прокуратура №2 встановила, що за час функціонування головної станції Львова (з травня по грудень 2017 року) на ній скоєно 81 крадіжку: 35 на Головному та Приміському залізничних вокзалах, 30 – у поїздах та 16 – на територіях, що належать ПАТ "Укрзалізниця".
Окрім цього, зареєстровано 8 грабежів.
Проаналізувавши ці правопорушення з’ясувалось, що вони залишаються не розкритими, насамперед, через те, що на Приміському залізничному вокзалі відсутні камери відеоспостереження, а на Головному залізничному вокзалі якість такої відеозйомки є дуже низькою.
У прокуратурі зазначають, що за шість місяців цього року на вказаних залізничних вокзалах обліковано 117 крадіжок, 4 грабежі, 8 шахрайств та низку інших злочинів.
Водночас, на вулиці Чернівецькій та площі Двірцевій, які розташовані поблизу вокзалів, обліковано 149 крадіжок, 2 грабежі, 8 шахрайств та 1 умисне вбивство.
З вказаної кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень до суду скеровано лише 8, що свідчить про вкрай низький відсоток розкриття.
Наявність спеціальної відеоапаратури дасть змогу швидко розкривати злочини, притягувати винних до відповідальності, а також упереджувати вчинення таких видів злочинів як грабежі, розбої, крадіжки, злочини проти життя та здоров’я.
"Варто врахувати, що залізничні вокзали приймають поїзди міжнародного сполучення, а пасажири, що прибувають до Львова у туристичних цілях, часто стають об'єктами посягань осіб без постійного місця проживання та, зокрема, ромської національності. Під час розслідування цих злочинів є необхідність у оперативному отриманні відео із камер спостереження задля встановлення причетних до злочину. Тривале розслідування призводить до від'їзду потерпілих та втрати доказів. Такі прикрі епізоди формують негативний імідж як Львова так і держави загалом", – коментує ситуацію керівник Львівської місцевої прокуратури №2 Сергій Янчишин.
Відтак, місцева прокуратура ініціювала вирішення цього нагального питання перед керівництвом виробничого підрозділу Вокзал станції "Львів» філії "Пасажирська компанія" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" та міським головою Львова.
Львовская прокуратура инициировала установку камер наблюдения на местных вокзалах. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Львовской области
Изучив состояние преступности на территории Железнодорожного района Львова на протяжении 2017 года и 6 месяцев 2018 года, Львовская местная прокуратура №2 установила, что за время функционирования главной станции Львова (с мая по декабрь 2017 года) на ней совершено 81 кражи: 35 на Главном и Пригородном железнодорожных вокзалах, 30 - в поездах и 16 - на территориях, принадлежащих ОАО "Укрзализныця".
Кроме этого, зарегистрировано 8 грабежей.
Проанализировав эти правонарушения, выяснилось, что они остаются не раскрытыми, прежде всего, потому, что на Пригородном вокзале отсутствуют камеры видеонаблюдения, а на Главном железнодорожном вокзале качество такой видеосъемки является очень низкой.
В прокуратуре отмечают, что за шесть месяцев этого года на указанных железнодорожных вокзалах зарегистрировано 117 краж, 4 грабежа, 8 мошенничеств и ряд других преступлений.
Также на улице Черновицкой и площади Дворцовой, которые расположены вблизи вокзалов, зарегистрировано 149 краж, 2 грабежа, 8 мошенничеств и 1 умышленное убийство.
Из указанного количества зарегистрированных уголовных преступлений в суд направлено лишь 8, что свидетельствует о крайне низкий процент раскрытия.
Наличие специальной видеоаппаратуры позволит быстро раскрывать преступления, привлекать виновных к ответственности, а также предупреждать совершение таких видов преступлений как грабежи, разбои, кражи, преступления против жизни и здоровья.
"Следует учесть, что железнодорожные вокзалы принимают поезда международного сообщения, а пассажиры, прибывающие во Львов в туристических целях, часто становятся объектами посягательств лиц без определенного места жительства и, в частности, цыганской национальности. В ходе расследования этих преступлений есть необходимость в оперативном получении видео с камер наблюдения для установления причастных к преступлению. Длительное расследование приводит к отъезду пострадавших и утрате доказательств. Такие досадные эпизоды формируют негативный имидж как Львова, так и государства в целом", - комментирует ситуацию руководитель Львовской местной прокуратуры №2 Сергей Янчишин.
Следовательно, местная прокуратура инициировала решения этого неотложного вопроса перед руководством производственного подразделения Вокзал станции "Львов" филиала "Пассажирская компания" Публичного акционерного общества "Украинская железная дорога" и городским головой Львова.