На Грибовицьому сміттєзвалищі розпочали підготовчі роботи до комплексної рекультивації. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
Стартували підготовчі роботи із рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Це один із ключових етапів комплексного відновлення полігону в рамках міжнародного проекту вирішення проблеми з відходами у Львові за підтримки ЄБРР. Підготовчі роботи потрібні, зокрема, щоб на локації могла працювати важка техніка під час основного етапу робіт: вирівнювання тіла полігону, встановлення системи дегазації та очистки фільтратів.
Підготовчі роботи до комплексної рекультивації будуть завершені до кінця цього року. Це дасть можливість після проведення тендеру ЄБРР на визначення генерального підрядника робіт з рекультивації, відразу, без перерви розпочати всі інші роботи. Йдеться, зокрема, про формування технологічного екрану, встановлення геомембрани та виположування схилів.
"Паралельно відбуватиметься дегазація полігону. У тілі сміттєзвалища пробурять свердловини для видобутку біогазу та встановлять генераційну установку. В результаті буде зведено до мінімуму шкідливий вплив від потрапляння біогазу у повітря, а комунальне підприємство зможе отримати доходи, які компенсують частину витрат на рекультивацію", — розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
Нагадаємо, рекультивація Грибовицького сміттєзвалища є частиною комплексного плану вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами у Львові. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже у цьому році відкриється станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 млн євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 млн євро.
На Грибовичском полигоне начали подготовительные работы к комплексной рекультивации. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.
Стартовали подготовительные работы по рекультивации Грибовичской свалки. Это один из ключевых этапов комплексного восстановления полигона в рамках международного проекта решения проблемы с отходами во Львове при поддержке ЕБРР. Подготовительные работы нужны, в частности, чтобы на локации могла работать тяжелая техника во время основного этапа работ: выравнивание тела полигона, установка системы дегазации и очистки фильтрата.
Подготовительные работы к комплексной рекультивации будут завершены до конца этого года. Это позволит после проведения тендера ЕБРР на определение генерального подрядчика работ по рекультивации, сразу, без перерыва начать все другие работы. Речь идет о формировании технологического экрана, установке геомембраны и выполаживании склонов.
"Параллельно будет происходить дегазация полигона. В теле свалки пробурят скважины для добычи биогаза и установят генерационную установку. В результате будет сведено к минимуму вредное воздействие от попадания биогаза в воздух, а коммунальное предприятие сможет получить доходы, которые компенсируют часть затрат на рекультивацию", - рассказал городской голова Львова Андрей Садовый.
Напомним, рекультивация Грибовичского полигона является частью комплексного плана решения проблемы обращения с твердыми бытовыми отходами во Львове. За два года в городе построят первый в Украине современный мусороперерабатывающий комплекс с европейской технологии механической и биологической переработки отходов, рекультивируется старый полигон и внедрят новую систему обращения с отходами. Она будет предусматривать сортировку сухого и влажного мусора, вторичного сырья и обустройство отдельных площадок для сбора электроники, крупногабаритного и строительного мусора. Уже в этом году откроется станция компостирования органических отходов. Для этих целей город получил 25 млн евро кредита от Европейского банка реконструкции и развития, 10 млн евро гранта - безвозвратной финансовой помощи от экологических фондов. Вклад города - 6750000 евро.