дифтерия, сыворотка, вакцинаЛьвівщина має лише 8 доз протидифтерійної сироватки. У випадку спалаху хвороби їх вистачить на чотири легких або два важких випадки захворювання. Про це повідомляє ZAXID.NET

У Львові є реальний ризик зростання захворюваності на дифтерію, повідомив 25 жовтня на зустрічі з журналістами начальник міського управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

Спеціалісти МОЗу, які працююють у сфері інфекційної безпеки, за словами Володимира Зуба попереджали: як тільки вгамується спалах кору, почне зростати захворюваність на дифтерію. У вересні-жовтні у Львові не зареєстровано випадків захворювання на кір, але існує реальний ризик зростання захворюваності на дифтерію через недостатній рівень захисту населення Львова від цього захворювання.

"Рівень вакцинації від дифтерії у Львові в різних категоріях коливається від 50 до 75%. Для того, щоб територія була захищена, треба щоб охоплення вакцинацією становило не менше 95%. Тобто, ми не маємо колективного імунітету, колективного захисту від дифтерії, тому ризик зростання захворюваності у місті є доволі високий", – каже Володимир Зуб.

Тому єдиний спосіб захиститися від хвороби – щепитися. Вакцини є у достатній кількості і для дітей, і для дорослих і вони безкоштовні. Єдине, що треба, – звернутися до сімейного лікаря чи педіатра, і вони дадуть скерування у кабінет щеплень.

На Львівщині на випадок спалаху дифтерії, за словами Володимира Зуба, є всього 8 доз протидифтерійної сироватки. 200 доз Україні як гуманітарну допомогу надала ВООЗ і МОЗ розподілило її між областями. На кожну область припало приблизно по 8 доз. В Ужгороді, де зафіксовано 15 випадків дифтерії, сироватку використали за один день.

"У випадку спалаху дифтерії цих 8 доз сироватки вистачить на чотирьох хворих з легким перебігом хвороби або на два – з важким. Купити сироватку за бюджетні кошти нереально, бо вона не зареєстрована в Україні", - каже Володимир Зуб.

Сироватка від дифтерії є у сусідній Польщі. Одна доза коштує приблизно 18 тис. грн, однак легально купити її у Польщі і привезти в Україну не можна, бо вона не зареєстрована в Україні.

Тому медики закликають львів’ян не піддавати ризику своє здоров’я і життя й вакцинуватися. Смертність від дифтерії згідно зі статистикою дуже висока – 50 на 1000 хворих. У період епідемії дифтерії (1991-1998 роки) в Україні захворіло понад 20 тис. людей, 696 з них померли.


Львовщина имеет только 8 доз противодифтерийной сыворотки. В случае вспышки болезни их хватит на четыре легких или два тяжелых случаях заболевания. Об этом сообщает ZAXID.NET

Во Львове есть реальный риск роста заболеваемости дифтерией, сообщил 25 октября на встрече с журналистами начальник городского управления здравоохранения Львовского горсовета Владимир Зуб.

Специалисты МОЗ, которые работающие в сфере инфекционной безопасности, по словам Владимира Зуба, предупреждали: как только успокоится вспышка кори, начнет расти заболеваемость дифтерией. В сентябре-октябре во Львове не зарегистрировано случаев заболевания корью, но существует реальный риск роста заболеваемости дифтерией за недостаточного уровня защиты населения Львова от этого заболевания.

"Уровень вакцинации от дифтерии во Львове в разных категориях колеблется от 50 до 75%. Для того, чтобы территория была защищена, нужно, чтобы охват вакцинацией составил не менее 95%. То есть, мы не имеем коллективного иммунитета, коллективной защиты от дифтерии, поэтому риск рост заболеваемости в городе довольно высок", - говорит Владимир Зуб.

Поэтому единственный способ защититься от болезни - прививаться. Вакцины в достаточном количестве и для детей, и для взрослых и они бесплатные. Единственное, что нужно, - обратиться к семейному врачу или педиатру, и они дадут направление в кабинет прививок.

На Львовщине на случай вспышки дифтерии, по словам Владимира Зуба, есть всего 8 доз противодифтерийной сыворотки. 200 доз Украины в качестве гуманитарной помощи предоставила ВОЗ, и Минздрав распределило ее между областями. На каждую область пришлось примерно по 8 доз. В Ужгороде, где зафиксировано 15 случаев дифтерии, сыворотку использовали за один день.

"В случае вспышки дифтерии этих 8 доз сыворотки хватит на четверых больных с легким течением болезни или два - с тяжелым. Купить сыворотку за бюджетные средства нереально, потому что она не зарегистрирована в Украине", - говорит Владимир Зуб.

Сыворотка от дифтерии есть в соседней Польше. Одна доза стоит примерно 18 тыс. грн, однако легально купить ее в Польше и привезти в Украину нельзя, потому что она не зарегистрирована в Украине.

Поэтому медики призывают львовян не подвергать риску свое здоровье и жизнь и вакцинироваться. Смертность от дифтерии согласно статистике очень высокая - 50 на 1000 больных. В период эпидемии дифтерии (1991-1998 годы) в Украине заболело более 20 тыс. человек, 696 из них умерли.