На Львівщині правоохоронці припинили діяльність шахрайської мережі, створеної для незаконного заволодіння коштами громадян. Під виглядом продажу автомобілів в кредит зловмисники видурили у клієнтів понад сім мільйонів гривень. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області.
Працівники Управління захисту економіки у Львівській області спільно з слідчими Франківського відділу поліції та за процесуального керівництва Львівської місцевої прокуратури №3 викрили функціонування мережі офісів, розташованих у Львівській, Вінницькій, Житомирській, Закарпатський, Івано-Франківській та Чернівецькій областях, у яких під виглядом придбання в кредит автотранспорту зловмисники видурювали кошти громадян.
Працівники офісів розміщували на інтернет-сайтах рекламні оголошення із пропозицією придбати в кредит автотранспорт за цінами, суттєво нижчими за ринкові. Клієнти звертались за вказаними в оголошеннями адресами, де їм пропонували на вибір автомашини у широкому ціновому діапазоні, зокрема Renault, KIA, Citroën, Suzuki, Lada та інші, з можливістю вибору комплектацій.
Після того як клієнт підбирав автомобіль, менеджери укладали, ніби-то попередній договір купівлі - продажу транспортного засобу та вимагали переказати на рахунок суб’єкта господарювання кошти - 10% передоплати від вартості покупки. При цьому клієнтів запевняли, що автомобіль вони отримають протягом 3-4 робочих днів, а також буде проведена його передпродажна підготовка та комп`ютерна діагностика. Громадяни перераховували від 30 до 100 тисяч гривень на вказаний менеджерами рахунок у банку. Коли ж в обумовлені терміни вони не отримували обіцяних автомобілів та звертались у офіси, працівники пояснювали їм різні вигадані обставини та причини затримки. Далі, для уникнення конфліктів із ошуканими клієнтами, зловмисники орендували нові приміщення і змінювали місця розташування офісів.
Як встановили правоохоронці, з метою отримання коштів у шахрайський спосіб, "продавці автомобілів" створили ряд суб’єктів господарювання, не маючи мети здійснювати підприємницьку діяльність. Задокументовано залучення мережею підконтрольних суб’єктів господарювання в семи областях держави коштів у більш як 150 громадян на загальну суму понад сім мільйонів гривень. При цьому за весь час діяльності шахрайської мережі жоден клієнт не отримав обіцяного автомобіля.
Правоохоронці Львівщини провели санкціоновані обшуки та припинили незаконну діяльність офісів мережі та головного офісу у Києві, під час яких вилучили більше п’ятдесяти печаток різних суб’єктів господарювання, штампи, договори, документи бухгалтерського та податкового обліку, рекламні оголошення, каталоги та інші речові докази злочинної діяльності. Двом зловмисникам вже повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.4 ст.190 (шахрайство в особливо великих розмірах) КК України. Невдовзі суд обере для них міри запобіжного заходу. Також правоохоронці встановлюють особи усіх, хто постраждав від "підприємницької діяльності" шахраїв та встановлюють інших осіб, причетних до скоєння злочину.
На Львовщине правоохранители прекратили деятельность мошеннической сети, созданной для незаконного завладения средствами граждан. Под видом продажи автомобилей в кредит злоумышленники выманили у клиентов более семи миллионов гривен. Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Львовской области.
Работники Управления защиты экономики во Львовской области совместно с следователями Франковского отдела полиции и под процессуальным руководством Львовской местной прокуратуры №3 разоблачили функционирования сети офисов, расположенных во Львовской, Винницкой, Житомирской, Закарпатской, Ивано-Франковской и Черновицкой областях, в которых под видом приобретения в кредит автотранспорта злоумышленники выманивали средства граждан.
Работники офисов размещали на интернет-сайтах рекламные объявления с предложением приобрести в кредит автотранспорт по ценам, существенно ниже рыночных. Клиенты обращались по указанным в объявлениях адресам, где им предлагали на выбор автомашины в широком ценовом диапазоне, в частности Renault, KIA, Citroën, Suzuki, Lada и другие, с возможностью выбора комплектации.
После того как клиент подбирал автомобиль, менеджеры заключали будто бы предварительный договор купли-продажи транспортного средства и требовали перевести на счет предприятия средства - 10% предоплаты от стоимости покупки. При этом клиентов уверяли, что автомобиль они получат в течение 3-4 рабочих дней, а также будет проведена его предпродажная подготовка и компьютерная диагностика. Граждане перечисляли от 30 до 100 000 гривен на указанный менеджерами счет в банке. Когда же в оговоренные сроки они не получали обещанных автомобилей и обращались в офисы, работники объясняли им различные вымышленные обстоятельства и причины задержки. Далее, во избежание конфликтов с обманутыми клиентами, злоумышленники арендовали новые помещения и меняли места расположения офисов.
Задокументировано привлечение сетью подконтрольных субъектов хозяйствования в семи областях средств у более 150 граждан на общую сумму более семи миллионов гривен. При этом за все время деятельности мошеннической сети ни один клиент не получил обещанного автомобиля.
Правоохранители Львовщины провели санкционированные обыски и прекратили незаконную деятельность офисов сети и головного офиса в Киеве, во время которых изъяли более пятидесяти печатей разных субъектов хозяйствования, штампы, договоры, документы бухгалтерского и налогового учета, рекламные объявления, каталоги и другие вещественные доказательства преступной деятельности. Двум злоумышленникам уже сообщено о подозрении в совершении преступлений, предусмотренных ч.4 ст.190 (мошенничество в особо крупных размерах) УК Украины. Вскоре суд изберет для них меры пресечения. Также правоохранители устанавливают личности всех, кто пострадал от "предпринимательской деятельности" мошенников и устанавливают других лиц, причастных к совершению преступления.