Прокуратура під час перевірки психіатричних закладів Львівщини виявила порушення щодо пацієнтів, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.
Під час перевірки медичних закладів, у яких здійснюється примусове лікування, прокуратура Львівської області виявила порушення вимог Закону України "Про психіатричну допомогу", що регламентує порядок застосування примусових заходів медичного характеру до осіб, які хворі на психічні розлади.
Зокрема, зафіксовано факти незаконного тримання хворих після припинення лікування. До прикладу, рішенням Франківського районного суду м. Львова відмовлено у примусовій госпіталізації громадянина до Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, проте, на момент перевірки, чоловік продовжував безпідставно перебувати у цьому закладі. Такі дії працівників призвели до обмеження прав та свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України. Лише після втручання органів прокуратури, пацієнта виписано із вказаного психіатричного закладу.
Крім цього, виявлено випадки ухилення від виконання судових рішень щодо надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку. Встановлено, що незважаючи на те, що хворий, який перебував на обліку у Миколаївській комунальній центральній районній лікарні, не з’являвся для планового огляду, відповідальні працівники не з’ясовували причин його неявки та не вживали заходів, щоб його розшукати. Таким чином, пацієнт ухилявся від виконання рішення суду щодо застосування до нього зазначеного виду психіатричної допомоги.
Також, виявлено порушення і у Львівському обласному психоневрологічному диспансері щодо періодичності огляду хворих лікарями-психіатрами і комісією лікарів. Медпрацівники не вживали своєчасних заходів щодо продовження або припинення надання амбулаторної допомоги у примусовому порядку, а також щодо розшуку осіб, які ухиляються від виконання судових рішень про надання психіатричної допомоги.
Загалом, цьогоріч, у цій сфері органами прокуратури області внесено 9 документів прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 14 осіб.
Прокуратура в ходе проверки психиатрических заведений Львовщины выявила нарушения по отношению к пациентам, к которым применены принудительные меры медицинского характера. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Львовской области.
Во время проверки медицинских учреждений, в которых осуществляется принудительное лечение, прокуратура Львовской области выявила нарушения требований Закона Украины "О психиатрической помощи", регламентирующего порядок применения принудительных мер медицинского характера к лицам, больные психическими расстройствами.
В частности, зафиксированы факты незаконного содержания больных после прекращения лечения. К примеру, решением Франковского районного суда г. Львова отказано в принудительной госпитализации гражданина в Львовской областной клинической психиатрической больницы, однако, на момент проверки, мужчина продолжал безосновательно находиться в этом заведении. Такие действия работников привели к ограничению прав и свобод человека, гарантированных Конституцией и законами Украины. Лишь после вмешательства органов прокуратуры пациента выписаны из указанного психиатрического учреждения.
Кроме этого, выявлены случаи уклонения от исполнения судебных решений о предоставлении амбулаторной психиатрической помощи в принудительном порядке. Установлено, что несмотря на то, что больной, состоявший на учете в Николаевской коммунальной центральной районной больнице, не появлялся для планового осмотра, ответственные работники не выясняли причин его неявки и не принимали мер, чтобы его разыскать. Таким образом, пациент уклонялся от исполнения решения суда о применении к нему данного вида психиатрической помощи.
Также выявлены нарушения и в Львовском областном психоневрологическом диспансере по периодичности осмотра больных врачами-психиатрами и комиссией врачей. Медработники не употребляли своевременных мер по продолжении или прекращении оказания амбулаторной помощи в принудительном порядке, а также по розыску лиц, уклоняющихся от исполнения судебных решений о предоставлении психиатрической помощи.
В целом, в этом году в этой сфере органами прокуратуры области внесено 9 документов прокурорского реагирования, к ответственности привлечено 14 человек.