STATUS QUO

очистные, вода, качество, ремонт

У Львові виділять 40 млн на поліпшення якості води

З міського бюджету цього року планують виділити більше 40 млн грн на ремонтні роботи на очисних спорудах. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської  ради.

На каналізаційних очисних спорудах міста, які знаходяться на балансі ЛМКП "Львівводоканал", впродовж останніх років тривають масштабні роботи з реконструкції. З 2016 по 2018 рік на ремонтні роботи на очисних спорудах з міського бюджету було виділено 23 млн грн. Цього року передбачається виділити 40−45 млн. грн. Станом на сьогодні ремонтні роботи відбуваються на трьох первинних відстійників діаметром 20 м та 40 м на площадці споруд КОС 1−2, а також капітальний ремонт первинних відстійників та мулоущільнювача на КОС 3−4, ремонт аераційної системи та проведення бетонних робіт аеротенку № 6 КОС 1−2.

"Минулого року ми відремонтували три первинних відстійники 20 та 40 метрові, замінили аварійну ділянку напірного трубопроводу для сирого осаду. Зараз тривають процедури закупівлі насосів на циркуляційний мул та насосів надлишкового мулу, шиберних конструкцій, труб та фітингів. У цьому році плануємо відремонтувати 2 коридори аеротенків-змішувачів на КОС 1−2", — розповів Валентин Вольський, директор ЛМКП "Львівводоканал".

У міськраді запевняють, що очисні споруди Львова повністю виконують свою функцію з очистки стоків — вода після очисних потрапляє в Полтву з відповідними нормативами, які передбачені чинним законодавством України.

Довідка SQ. Очисні споруди Львова складаються з двох комплексів, розташованих обабіч річки Полтви, яка виходить на поверхню неподалік від вулиці Пластової, в північно-східній частині Львова. На правому березі очищують приблизно 100 тисяч кубометрів стічних вод на добу, на лівому — 300 тисяч. Очисні займають територію близько 70 гектарів. Загалом тут працює 130 осіб — у кожній зміні близько сімдесяти. Очищення складається з двох стадій — механічного та біологічного. Повний цикл перетворення каналізаційних стоків на чисту воду триває 24 години. За той час вода позбувається сміття, піску і мінеральних домішок, розчинених жирів, і очищується від органічного забруднення.


Из городского бюджета в этом году планируют выделить более 40 млн грн на ремонтные работы на очистных сооружениях. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.

На канализационных очистных сооружениях города, которые находятся на балансе ЛГКП "Львовводоканал", в последние годы ведутся масштабные работы по реконструкции. С 2016 по 2018 год на ремонтные работы на очистных сооружениях из городского бюджета было выделено 23 млн грн. В этом году предполагается выделить 40-45 млн. грн. На сегодня ремонтные работы проходят на трех первичных отстойников диаметром 20 м и 40 м на площадке сооружений КОС 1-2, а также капитальный ремонт первичных отстойников и илоуплотнителей на КОС 3-4, ремонт аэрационной системы и проведение бетонных работ аэротенка № 6 КОС 1 -2.

"В прошлом году мы отремонтировали три первичных отстойники 20 и 40 метровые, заменили аварийный участок напорного трубопровода для сырого осадка. Сейчас идут процедуры закупки насосов на циркуляционный ил и насосов избыточного ила, шиберных конструкций, труб и фитингов. В этом году планируем отремонтировать 2 коридора аэротенков -смесителей на КОС 1-2", - рассказал Валентин Вольский, директор ЛГКП "Львовводоканал".

В горсовете уверяют, что очистные сооружения Львова полностью выполняют свою функцию по очистке стоков - вода после очистных попадает в Полтву с соответствующими нормативами, которые предусмотрены действующим законодательством Украины.

Справка SQ. Очистные сооружения Львова состоят из двух комплексов, расположенных вдоль реки Полтвы, которая выходит на поверхность недалеко от улицы Пластовой, в северо-восточной части Львова. На правом берегу очищают примерно 100 000 кубометров сточных вод в сутки, на левом – 300 000. Очистные занимают территорию около 70 гектаров. Всего здесь работает 130 человек - в каждой смене около семидесяти. Очистка состоит из двух стадий - механического и биологического. Полный цикл преобразования канализационных стоков на чистую воду длится 24 часа. За то время вода избавляется от мусора, песка и минеральных примесей, растворенных жиров, и очищается от органического загрязнения.

Автор: Тетяна Костенко