Більше ста платформ під лелечі гнізда встановили цього року працівники ПАТ “Львівобленерго” на опорах ліній електропередачі. Про це повідомляє прес-служба ПАТ “Львівобленерго”.
У селі Кулиничі працівники Жовківського РЕМ змонтували чергову платформу на електроопорі для лелечої родини.
“Ми встановлюємо платформи, аби захистити елетромережі від відключень, можливого обриву проводів. Спершу знімаємо старе гніздо, яке є на повітряній лінії, монтуємо платформу з допомогою спеціального кріплення. Після цього ми на платформу кладемо хмиз зі старого гнізда, щоб лелека мав основу для свого “будівництва”. А гніздо на платформі є безпечним і для електромереж, і для лелек”, — розповів майстер Жовківського РЕМ Василь Бурило.
Цього року нові ”єврооселі” отримали лелечі родини у Жовківському, Мостиському, Городоцькому, Сокальському, Радехівському, Турківському, Золочівському, Бродівському, Перемишлянському, Яворівському, Стрийському та Дрогобицькому районах. Традиційно енергетики працювали над облаштуванням помешкань для бузьків від осені до кінця березня — часу, коли лелеки повертаються на Батьківщину.
А загалом з 2005 по 2017 рік працівники ПАТ ”Львівобленерго” встановили більше 1 300 безпечних платформ для лелек на опорах ліній електропередачі.
Нагадаємо, що бузьки полюбляють гніздитися на електроопорах, але це наражає і дорослих птахів, і лелечат на небезпеку ураження струмом. Також сусідство електромереж і лелечої домівки призводить до коротких замикань та перерв в електропостачанні. Тож, аби захисти і птахів, і електромережі, з 2005 року ПАТ ”Львівобленерго” долучилося до міжнародної ініціативи ”Захист білого лелеки”.
Более ста платформ под гнезда аистов установили в этом году работники ОАО "Львовоблэнерго" на опорах линий электропередачи. Об этом сообщает пресс-служба ОАО "Львовоблэнерго".
В селе Кулиничи работники Жовковского РЭС смонтировали очередную платформу на электроопоре для аистовых семей.
"Мы устанавливаем платформы, чтобы защитить элетросети от отключений, возможного обрыва проводов. Сначала снимаем старое гнездо, которое есть на воздушной линии, монтируем платформу с помощью специального крепления. После этого на платформу кладем хворост из старого гнезда, чтобы аист имел основу для своего "строительства". Гездо на платформе безопасно и для электросетей, и для аистов", - рассказал мастер Жовковского РЭС Василий Бурило.
В этом году новые "еврооквартиры" получили аистовые семьи в Жовковском, Мостисском, Городокском, Сокольском, Радехивском, Турковском, Золочевском, Бродовском, Перемышлянском, Яворивском, Стрыйском и Дрогобычском районах. Традиционно энергетики работают над обустройством помещений для аистов с осени до конца марта - времени, когда аисты возвращаются на родину.
В целом с 2005 по 2017 год работники ОАО "Львовоблэнерго" установили более 1300 безопасных платформ для аистов на опорах линий электропередачи.
Напомним, что аисты любят гнездиться на электроопорах, но это подвергает и взрослых птиц, и птенцов опасности поражения током. Также соседство электросетей и аистовых дома приводит к коротким замыканиям и перерывам в электроснабжении. Поэтому, чтобы защитить и птиц, и электросети, с 2005 года ОАО "Львовоблэнерго" присоединилось к международной инициативе "Защита белого аиста".