Археологічна служба презентувала знахідки, виявлені у Львові упродовж року. Вперше в історії міста цьогоріч розкопали мури Високого і Низького замків та спростували міф про велику пожежу. Про це повідомляє
Науковці "Археологічної рятівної служби" підбивають підсумки вельми плідного року. На Високому замку, де колись стояв Лев Лоренцовича, натрапили на стіну княжої фортифікації. Більше того, знайшли там культурний шар із артефактами XIII століття і цим зруйнували міф.
"До періоду досліджень Високого Замку завжди наші попередники говорили, що культурний шар повністю зруйнований, нема що досліджувати, що все знищили під час будівництва Копця. Так, безперечно, багато знищили, але цього року ми побачили, що там є ще де працювати", – розповів археолог Остап Лазурко.
Ще однією сенсацією стали розкопки Низького замку князя Лева. На його стіни археологи натрапили на місці вернісажу. Один із мурів збудовано не пізніше початку XIV століття.
Ще один міф вдалося спростувати науковцям під час розкопок двору Чорної Кам'яниці на площі Ринок. Там знайшли будівлю готичного Львова. Дотепер вважалося, що у пожежі 1527 року було знищено усе місто, археологи нині довели, що ні.
"Ми виявили фундаменти XV сторіччя і можемо стверджувати, що це відноситься до так званого готичного Львова", – підтверджує археолог Євген Ткач.
Цьогоріч досліджували і найдавнішу у Львові церкву святого Миколая, втім натяків на княжі часи, крім фундаментів, не знайшли. Натомість викопали 60 поховань, у них лежали натільний хрестик XV століття, також намистини і перстень.
А такі скарби із землі, як керамічні люльки, довели, що перед університетом Франка уже кілька століть була відпочинкова зона. Цікаві речі вдалося виявити і на вулиці Звенигородській.
"Там ми знайшли цілі форми: горщик, глечик і кахля були в дерев'яному колодязі на площі Звенигородській. Це XVI століття", – уточнив археолог Микола Шніцар.
Усі раритети науковці продемонстрували журналістам і далі забрали для дослідження і зберігання.
Археологическая служба представила находки, обнаруженные во Львове в течение года. Впервые в истории города в этом году раскопали стены Высокого и низкого замков и опровергли миф о большом пожаре. Об этом сообщает
Ученые "Археологической спасательной службы" подводят итоги плодотворного года. На Высоком замке, где когда-то стоял Лев Лоренцовича, натолкнулись на стену княжеской фортификации. Более того, нашли там культурный слой с артефактами XIII века и этим разрушили миф.
"При исследовании Высокого Замка всегда наши предшественники говорили, что культурный слой полностью разрушен, нечего исследовать, что все уничтожили во время строительства Копца. Да, конечно, много уничтожили, но в этом году мы увидели, что там есть еще где работать", - рассказал археолог Остап Лазурко.
Еще одной сенсацией стали раскопки Нижнего замка князя Льва. На его стены археологи наткнулись на месте Вернисажа. Один из стен построено не позднее начала XIV века.
Еще один миф удалось опровергнуть ученым во время раскопок двора Черного дома на площади Рынок. Там нашли здание готического Львова. До сих пор считалось, что в пожара 1527 года был уничтожен весь город, археологи сейчас доказали, что нет.
"Мы обнаружили фундаменты XV столетия и можем утверждать, что это относится к так называемому готическому Львову", - подтверждает археолог Евгений Ткач.
В этом году исследовали и древнейшую во Львове церковь святого Николая, впрочем намеков на княжеские времена, кроме фундаментов, не нашли. Зато выкопали 60 захоронений, в них лежали нательный крестик XV века, также бусины и кольцо.
А такие сокровища из земли, как керамические трубки, доказали, что перед университетом Франко уже несколько веков была зона отдыха. Интересные вещи удалось обнаружить и на улице Звенигородской.
"Там мы нашли цели формы: горшок, кувшин и кафель в деревянном колодце на площади Звенигородской. Это XVI век", - уточнил археолог Николай Шницар.
Все раритеты ученые продемонстрировали журналистам и дальше забрали для исследования и хранения.