икона, украли, храмЗ церкви на Львівщині вкрали кольоровий барельєф розміром 2 х 1,5 метра, який, найімовірніше, датується другою половиною ХVIII ст. Про це повідомляє "Львівська газета". 

Незвичну ікону вкрали з церкви поблизу села Губичі Старосамбірського району Львівської області.

"Це ікона з цокольної частини іконостасу. Вона має яскраво виражений латинський характер, адже барельєфи – це латинський вплив на нашу іконографічну традицію. Перші ікони, де лики і руки мальовані, а шати зроблені рельєфно, з’являються у XVIII ст. Це було традиційно для майстрів школи Пінзеля. Однак у цьому випадку, очевидно, маємо справу з роботою місцевого майстра. Датується вона, найімовірніше, другою половиною ХVIII ст. Центральний сюжет ікони – це алегорія церкви", – розповів мистецтвознавець та директор музею УКУ Андрій Цибко.

Наприкінці вересня ікона ще була на місці, запевняють фахівці ПП "Центр пам’яткоохоронних досліджень", які у той час проводили паспортизацію пам’ятки.

Крадіжку не одразу помітили, адже церква розташована за кілька кілометрів від села, у лісі. До того ж це прикордонна територія – до польсько-українського кордону від святині лише два кілометри. Нині у ній правлять лише двічі на рік – на Зелені Свята та у другу неділю серпня, коли відбувається проща до Кальварії Пацлавської (Польща). За фактом крадіжки Старосамбірське відділення поліції відкрило кримінальне провадження за частиною 3 185 статті ККУ (крадіжка). 

За словами відомого дослідника української сакральної архітектури Василя Слободяна, церква у селі Губичі датується першою половиною XVII ст. Це була одна з найвіддаленіших каплиць на шляхах прощі до Кальварії Пацлавської – одного з найвідоміших відпустових місць Перемиської єпархії. В радянський час каплиця стояла зачиненою і була пограбована. Тож після її відновлення на початку 1990-х років її вистрій збирали зі всієї Львівської області. Стіни всередині церкви оббиті картоном, іконостас збірний.


Из церкви на Львовщине украли цветной барельеф размером 2 х 1,5 метра, который, скорее всего, датируется второй половиной XVIII в. Об этом сообщает "Львовская газета". 

Необычную икону украли из церкви близ села Губичи Старосамборского района Львовской области.

"Это икона с цокольной части иконостаса. Она имеет ярко выраженный латинский характер, ведь барельефы - это латинское влияние на нашу иконографическую традицию. Первые иконы, где лики и руки рисованные, и одежда сделаны рельефно, появляются в XVIII в. Это было традиционно для мастеров школы Пинзеля. Однако в этом случае, очевидно, имеем дело с работой местного мастера. Датируется она, скорее всего, второй половиной XVIII в. Центральный сюжет иконы - это аллегория церкви", - рассказал искусствовед и директор музея УКУ Андрей Цибко.

В конце сентября икона еще была на месте, уверяют специалисты ЧП "Центр охраны памятников исследований", которые в то время проводили паспортизацию достопримечательности.

Кражу и не сразу заметили, ведь церковь расположена в нескольких километрах от села, в лесу. К тому же это пограничная территория - до польско-украинской границы от святыни только два километра. Сейчас в ней проводять службы только два раза в год - на Зеленые Праздники и во второе воскресенье августа, когда происходит паломничество к Кальварии Пацлавськои (Польша). По факту кражи Старосамборское отделения полиции открыло уголовное производство по части 3 185 статьи УК (кража).

По словам известного исследователя украинской сакральной архитектуры Василия Слободяна, церковь в селе Губичи датируется первой половиной XVII в. Это была одна из самых отдаленных часовен на путях паломничества в Кальварии Пацлавськой - одного из самых известных паломнических мест Перемышльской епархии. В советское время часовня стояла закрытой и была ограблена. Поэтому после ее восстановления в начале 1990-х годов ее содержимое собирали со всей Львовской области. Стены внутри церкви обиты картоном, иконостас сборный.