Якщо у школах вимагають добровільні внески, слід звернутися до місцевої влади або прокуратури. На цьому наполягає начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Тарас Грень, інформує "
Начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Тарас Грень доводить до відома громадян, батьків школярів, що усі українські школи повинні публікувати свою фінансову звітність на власних інтернет-ресурсах або на ресурсах місцевих відділів і департаментів освіти.
Тобто вся фінансова інформація та документи мають бути у відкритому доступі, аби кожен з батьків міг ознайомитися з ними та вирішити, чи варто добровільно здавати гроші на фонд школи чи інші потреби.
Якщо документів з якоїсь причини ви не знайшли, то слід спершу звернутися з цим питанням до адміністрації школи, а далі - в управління освіти.
"Фінансування навчальних закладів здійснюється за рахунок бюджетних коштів, отже, якщо у школі бракує грошей на фарбу чи прибиральницю - це не має турбувати ні учня, ні його батьків. Щороку навчальний заклад формує бюджетний запит, відправляє в управління освіти і, відповідно до їхніх потреб, надаються кошти".
Тарас Грень
Іншими джерелами фінансування можуть бути спонсорські кошти батьків, але які роблять це з доброї волі, а не тому що так вирішив батьківський комітет. Скажімо, якщо хтось побачив оголошення у школі чи на сайті навчального закладу про те, що потрібні кошти на певні потреби, і вирішив перерахувати пожертву. І лише так!
"Якщо у школі під примусом вимагають так звані добровільні внески, батькам слід звернутися до місцевої влади, а якщо це не подіє – до прокуратури міста з відповідною заявою, де слід вказати усі обставини справи"
Тарас Грень.
За його словами, звинувачувати у шкільній корупції одну сторону як мінімум несправедливо: якщо збирання грошей на "ремонт і штори" – зазвичай ініціатива адміністрації школи, то подарунки і конверти "з вдячністю" вчителям на всі свята у році – звичка та ініціатива самих батьків.
Если в школах требуют добровольные взносы, следует обратиться к местным властям или прокуратуры. На этом настаивает начальник Главного территориального управления юстиции во Львовской области Тарас Грень, информирует "
Начальник Главного территориального управления юстиции во Львовской области Тарас Грень доводит до сведения граждан, родителей школьников, что все украинские школы должны публиковать свою финансовую отчетность на своих интернет-ресурсах или на ресурсах местных отделов и департаментов образования.
То есть вся финансовая информация и документы должны быть в открытом доступе, чтобы каждый родитель мог ознакомиться с ними и решить, стоит ли добровольно сдавать деньги на фонд школы или другие нужды.
Если документов по какой причине вы не нашли, то следует сначала обратиться с этим вопросом в администрацию школы, а дальше - в управление образования.
"Финансирование учебных заведений осуществляется за счет бюджетных средств, следовательно, если в школе не хватает денег на краску или уборщицу - это не должно беспокоить ни ученика, ни его родителей. Ежегодно учебное заведение формирует бюджетный запрос, отправляет в управление образования и в соответствии с их потребностями предоставляются средства".
Тарас Грень
Другими источниками финансирования могут быть спонсорские средства родителей, но которые делают это по доброй воле, а не потому что так решил родительский комитет. Скажем, если кто-то увидел объявление в школе или на сайте учебного заведения о том, что нужны средства на определенные нужды, и решил перечислить пожертвование. И только так!
"Если в школе по принуждению требуют так называемые добровольные взносы, родителям следует обратиться к местным властям, а если это не подействует - в прокуратуру города с соответствующим заявлением, где следует указать все обстоятельства дела"
Тарас Грень.
По его словам, обвинять в школьной коррупции одну сторону как минимум несправедливо: если сбор денег на "ремонт и шторы" - обычно инициатива администрации школы, то подарки и конверты "с благодарностью" учителям на все праздники в году - привычка и инициатива самих родителей.