гепатит А, заболела, школьницаУ Львові після виявлення в учениці гепатиту А батьки не пускають своїх дітей до школи, бо бояться зараження. Про це повідомляє ZAXID.NET

В учениці 7 класу львівської СЗШ №90 діагностували гепатит А, захворювання, більш відоме в народі як "жовтуха". Батьки учнів обурюються, чому школу не закрили на карантин, поки триває інкубаційний період, та чому їм не повідомили про цей випадок і як вони мають діяти. Тож дехто з них після канікул просто не пускає дітей до школи.

Директор школи Анатолій Борщевський підтвердив, що з гепатитом А до лікарні потрапила учениця 7 класу. Вона захворіла ще перед канікулами. До школи приходили епідеміологи й порадили, як діяти у такому випадку. У школі та класі, де вчилася дівчинка, постійно проводять дезінфекцію.

"Учні класу, де вчилася дівчинка, до закінчення інкубаційного періоду (він триватиме до 30 жовтня), навчаються в одному приміщенні (раніше ходили на уроки у кабінети), де постійно проводять дезінфекцію. Більше випадків захворювання на гепатит А серед школярів нема", - пояснив директор.

Мати дівчинки розповіла, що донька захворіла 7 жовтня.

"Спершу у неї піднялася температура, до 37,2, яка невдовзі впала, але я побачила, що донька ослаблена, й ми пішли до лікаря. Він і запідозрив гепатит А. У неї була легка форма. Ми лікувалися в інфекційній лікарні. Зараз донька вже вдома. Учора здавали аналізи, вони в нормі. У п’ятницю маємо ще раз здати аналізи, зробити УЗД і якщо все буде добре, у понеділок підемо до школи", - розповіла мама дівчинки.

У родині є ще менша донька, 5, 5 року. Вона здорова, але наразі не ходить в дитячий садок.

За словами лікаря-епідеміолога ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" Уляни Федоряченко, гепатит А не передається повітряно-крапельним шляхом, а контакно-побутовим: через забруднену воду, брудні руки, немиті овочі, фрукти тощо. Тож школярам, передусім, треба дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки з милом перед кожним вживанням їжі, після відвідин туалету, не пити з чужого горнятка, з однієї пляшки тощо.

Головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко підтвердила, що коли в дітей діагностують гепатит А, школу на карантин не закривають. Але за учнями, з якими вчилася хвора дитина, впродовж інкубаційного періоду ведеться медичне спостереження. Хворі перестають бути заразними після того, як пожовтіють.


Во Львове после обнаружения в ученицы гепатита А родители не пускают своих детей в школу, потому что боятся заражения. Об этом сообщает ZAXID.NET.

В ученицы 7 класса львовской СОШ №90 диагностировали гепатит А, заболевания, более известное в народе как "желтуха". Родители учеников возмущены, почему школу не закрыли на карантин, пока длится инкубационный период, и почему им не сообщили об этом случае и как они должны действовать. Поэтому некоторые из них после каникул просто не пускает детей в школу.

Директор школы Анатолий Борщевский подтвердил, что с гепатитом А в больницу попала ученица 7 класса. Она заболела еще перед каникулами. В школу приходили эпидемиологи и посоветовали, как действовать в таком случае. В школе и классе, где училась девочка, постоянно проводят дезинфекцию.

"Ученики класса, где училась девочка, до окончания инкубационного периода (он продлится до 30 октября), учатся в одном помещении (ранее ходили на уроки в кабинеты), где постоянно проводят дезинфекцию. Более случаев заболевания гепатитом А среди школьников нет", - пояснил директор.

Мать девочки рассказала, что дочь заболела 7 октября.

"Сначала у нее поднялась температура, до 37,2, которая вскоре упала, но я увидела, что дочь ослаблена, и мы пошли к врачу. Он заподозрил гепатит А. У нее была легкая форма. Мы лечились в инфекционной больнице. Сейчас дочь уже дома. Вчера сдавали анализы, они в норме. в пятницу должны еще раз сдать анализы, сделать УЗИ и если все будет хорошо, в понедельник пойдем в школу", - рассказала мама девочки.

В семье есть еще младшая дочь, 5, 5 года. Она здорова, но пока не ходит в детский сад.

По словам врача-эпидемиолога ГУ "Львовский областной лабораторный центр МЗ Украины" Ульяны Федоряченко, гепатит А передается не воздушно-капельным путем, а контактно-бытовым: через загрязненную воду, грязные руки, немытые овощи, фрукты и тому подобное. Поэтому школьникам, прежде всего, нужно соблюдать правила личной гигиены: мыть руки с мылом перед каждым приемом пищи, после посещения туалета, не пить из чужого чашки, из одной бутылки и тому подобное.

Главный эпидемиолог Львовской Наталия Тимко подтвердила, что когда у детей диагностируют гепатит А, школу на карантин не закрывают. Но за учениками, с которыми учился больной ребенок, в течение инкубационного периода ведется медицинское наблюдение. Больные перестают быть заразными после того, как пожелтеют.