Мешканці села Грозьово у Старосамбірському районі, де був виявлений випадок Африканської чуми свиней, не дали утилізувати своїх свиней, як це повинно бути за правилами. Про це повідомила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз в інтерв'ю ІА
"Ця свиноматка, яку вони відгодовували, приносить їм постійний стабільний дохід. Мова не йде про те, щоб раз її продати на м’ясо. Для цих людей ця свиноматка, яка приносить поросят, це постійний бізнес, тож втрати будуть набагато більші. Хоча насправді, варто пояснити людям, що якби ширилася африканська чума по господарствах, то вони б роками не мали можливості відновити поголів’я", - зазначає директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз.
Через цю активність було прийнято рішення відслідковувати стан тварин щодня, заміряти термометрію, бо це показник хвороби, і відслідковувати, чи буде відбуватися падіж поголів’я. Більше падежу в цій локації не відбувалося. Тобто ця зона локалізована, але й утилізації поголів’я як такого не було. Поки що більше зафіксованих випадків АЧС немає, додала очільника департаменту.
Жители села Грозово в Старосамборском районе, где был обнаружен случай Африканской чумы свиней, не дали утилизировать своих свиней, как это должно быть по правилам. Об этом сообщила директор департамента агропромышленного развития Львовской облгосадминистрации Наталья Хмыз в интервью ИА
"Это свиноматка, которую они откармливали, приносит им постоянный стабильный доход. Речь не идет о том, чтобы раз ее продать на мясо. Для этих людей это свиноматка, которая приносит поросят, это постоянный бизнес, поэтому потери будут гораздо больше. Хотя на самом деле, стоит объяснить людям, что если бы ширилась африканская чума по хозяйствам, то они годами не имели бы возможности восстановить поголовье", - отмечает директор департамента агропромышленного развития Львовской облгосадминистрации Наталья Хворост.
Было принято решение отслеживать состояние животных ежедневно, замерять термометрию, потому что это показатель болезни, и отслеживать, будет ли происходить падеж поголовья. Более падежа в этой локации не происходило. То есть эта зона локализована, но и утилизации поголовья как такового не было. Пока больше зафиксированных случаев АЧС нет, добавила главы департамента.