Сьогодні, 24 квітня, на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення оголосити два архітектурні конкурси, зокрема, на облаштування приміщень крематорію на Голосківському цвинтарі, а також залу прощання на Янівському кладовищі.
«Однозначно це потрібно. Це має бути будівля з точки зору естетики й функціоналу досконалою, адже там проводжатимуть людей в останню дорогу. Сьогодні на ранковій нараді ми говорили про приміщення, які є на Янівському кладовищі, щоб там при вході з лівого боку також провели архітектурний конкурс, перепланували це все і зробили там залу для прощання. Я пропоную внести зміни у рішення виконкому та провести два архітектурні конкурси: на крематорій, а також на облаштування відповідних приміщень на території Янівського кладовища», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Так, за словами головно архітектора Львова Антона Коломєйцева, облаштування цих об’єктів потребує нових архітектурних рішень.
«Прийняте рішення про оголошення відкритого архітектурного конкурсу на пошук кращої проектної пропозиції крематорію на Голосківському кладовищі, а також пропозиція провести архітектурний конкурс щодо будівлі на Янівському кладовищі, зокрема при вході на цвинтар, в якій планується облаштувати меморіальний центр, де родичі та близькі померлих зможуть попрощатися. Власне, обидві будівлі: і крематорію, і меморіального центру, — мали би бути в одній стилістиці. Що стосується будівлі крематорію, то це — непроста будівля, технічне завдання по її проектуванню вимагає певного часу, тому, починаючи від дії сьогоднішнього рішення виконавчого комітету, ми будемо збирати організаційний комітет і шукати найбільш достойних членів журі цього конкурсу, а також напрацьовувати чітку архітектурну типологію, для того, аби задати єдині параметри для проектування усім учасникам конкурсу", — розповів головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
Орієнтовно, конкурс планують оголосити на початку червня. До того часу місто напрацьовуватиме специфіку об’єктів.
«Ділянка під крематорій відома, в нас розроблений детальний план, що включає можливі заїзди. Поблизу тієї ділянки немає ні житлових будинків, ні громадських, це — абсолютно потрібне рішення з точки зору санітарних норм. Для міста питання крематорію назріло вже давно. Якщо Львів буде одним із перших міст в Україні, то це стане добрим прикладом для всіх», — додав Антон Коломєйцев.