Україна та Польща погодили відкриття нових контрольно-пропускних пунктів на спільному кордоні, три з них знаходяться на Львівщині. Про це
Будівництво одного з них – "Мальховіце – Нижанковичі" вже триває. За планом його мають збудувати до 2020 року, але під час зустрічі голови Верховної Ради України Андрія Парубія з маршалком сейму Республіки Польщі Мареком Кухцінським та головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою, цей термін, можливо, скоротиться.
Голова Верховної Ради підкреслив, що будівництво переходів зараз особливо актуальне з урахуванням того, що Україна отримала безвізовий режим, і кількість українців, які пересікають кордон, суттєво збільшилася. Тож спільно с польською стороною складено певну систему прерогатив – які з переходів "стимулюватимуть в першу чергу". Й перехід у Мальховіце буде пріоритетним. На будівництво цього пункту пропуску, за його словами, у бюджеті на наступний рік польське керівництво заклало 100 мільйонів злотих (більше 700 мільйонів гривень у перерахунку).
"Ми домовилися, що наступним кроком в нашій співпраці будуть інші пункти, зокрема, на Закарпатті, на Львівщині та на Волині", - підкреслив голова українського парламенту.
Він повідомив, що планується відкрити пункти пропуску Боберка - Смольник та Лопушанка - Міхновець на Львівщині, Адамчуки - Збережа на Волині та Лубня - Волосате на Закарпатті.
Довідка SQ. Сьогодні на кордоні України з Республікою Польщею функціонує вісім автомобільних, один пішохідний та сім залізничних пунктів пропуску через державний кордон, в тому числі на території Волинської області шість, на території Львівської області десять, на території Закарпатської області – немає жодного пункту пропуску.
Украина и Польша согласовали открытие новых контрольно-пропускных пунктов на общей границе, три из них находятся на Львовщине. Об этом
Строительство одного из них - "Мальховице - Нижанковичи" уже идет. По плану его должны построить до 2020 года, но во время встречи председателя Верховной Рады Украины Андрея Парубия с маршалом сейма Республики Польша Мареком Кухцинським и председателем Львовской облгосадминистрации Олегом Синюткой этот срок, возможно, сократится.
Председатель Верховной Рады подчеркнул, что строительство переходов сейчас особенно актуально с учетом того, что Украина получила безвизовый режим, и количество украинцев, которые пересекают границу, существенно увеличилось. Поэтому совместно с польской стороной составлена определенная система прерогатив - какие из переходов "стимулировать в первую очередь". И переход в Мальховице будет приоритетным. На строительство этого пункта пропуска, по его словам, в бюджете на следующий год польское руководство заложило 100 млн злотых (более 700 млн гривен в пересчете).
"Мы договорились, что следующим шагом в нашем сотрудничестве будут другие пункты, в частности, на Закарпатье, во Львовской области и на Волыни", - подчеркнул глава украинского парламента.
Он сообщил, что планируется открыть пункты пропуска Боберка - Смольник и Лопушанка - Михновец на Львовщине, Адамчуки - Збережа на Волыни и Лубня - Волосатое на Закарпатье.
Справка SQ. Сегодня на границе Украины с Республикой Польшей функционирует восемь автомобильных, один пешеходный и семь железнодорожных пунктов пропуска через государственную границу, в том числе на территории Волынской области шесть, на территории Львовской области десять, на территории Закарпатской области - нет ни одного пункта пропуска.