пожар, торфУ Бродівському районі рятувальники ліквідовують пожежу торфу. Про це повідомляє прес-служба ДСНС України у Львівській області.

18 жовтня о 08:45 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу торфу окремими осередками на площі 6,5 га в с. Корсів Бродівського району.

Станом на 11:00 22 жовтня пожежу вдалося локалізувати, площа горіння не збільшується. Залишається ліквідувати горіння на площі 1,5 га. Складність гасіння пожежі полягає у великій кількості глибоких прогарів, які тліють.

До ліквідації пожежі залучили 75 рятувальників, 50 курсантів Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, пожежні насосні станції та 5 одиниць спецтехніки. Роботи з ліквідації пожежі тривають.

Нагадаємо, що пожежі на торфополях найчастіше виникають внаслідок спалювання сухого листя чи побутового сміття. Вогонь перекидається на торфовища та провокує їх займання. Такі пожежі важко піддаються гасінню. Торф повільно прогорає на всю глибину залягання, яка може досягати 6-8 і більше метрів, та створює небезпеку провалу в прогорілий ґрунт людей та техніки. Торф має здатність до горіння під час дощу та помірного снігопаду. Ось чому різке зниження температури не допоможе припинити торф’яну пожежу чи зменшити її обсяги. Головне управління ДСНС у Львівській області закликає населення бути обережним та не перебувати поряд з небезпечними місцями. Вогонь і дим від торф`яних пожеж загрожує життю людей та навколишньому середовищу. Також закликають не випалювати сухостій та побутове сміття!


В Бродовском районе спасатели ликвидируют пожар торфа. Об этом сообщает пресс-служба ГСЧС Украины во Львовской области.

18 октября в 8:45 к спасателям поступило сообщение о пожаре торфа отдельными ячейками на площади 6,5 га в с. Корсов Бродовского района.

По состоянию на 11:00 22 октября пожар удалось локализовать, площадь горения не увеличивается. Остается ликвидировать горение на площади 1,5 га. Сложность тушения пожара заключается в большом количестве глубоких прогаров, которые тлеют.

К ликвидации пожара привлекли 75 спасателей, 50 курсантов Львовского государственного университета безопасности жизнедеятельности, пожарные насосные станции и 5 единиц спецтехники. Работы по ликвидации пожара продолжаются.

Напомним, что пожары на торфополях чаще всего возникают вследствие сжигания сухих листьев или бытового мусора. Огонь перебрасывается на торфяники и провоцирует их возгорание. Такие пожары трудно поддаются тушению. Торф медленно прогорает на всю глубину залегания, которая может достигать 6-8 и более метров, и создает опасность провала в прогоревший грунт людей и техники. Торф обладает способностью к горению во время дождя и умеренного снегопада. Вот почему резкое снижение температуры не поможет прекратить торфяной пожар или уменьшить ее объемы. Главное управление ГСЧС во Львовской области призывает население быть осторожным и не находиться рядом с опасными местами. Огонь и дым от торфяных пожаров угрожает жизни людей и окружающей среде. Также призывают не выжигать сухостой и бытовой мусор!