скважина, нефть, добычаУ селі Хащів розконсервують старі нафтові свердловини. Про це повідомляє "Бойківська правда". 

За даними видання, компанія, що володiє нафтогазовими активами в Українi, має намiр відновити буріння старої свердловини в  Турківському районі на Вовченському газоносному  родовищi  у с Хащів наприкiнцi вересня цього року. На  даний  момент  перевозиться  техніка та  укладається  бетонна  дорога до  старої  свердловини  у с Хащів.  Ведуться геологорозвідувальні роботи виявлених нафтогазових нагромаджень на глибинах до 5 тис.м на  Хащів-Лопушанській  території.

Перспективи цієї морфоструктури підсилюються тим, що вона пов’язана з тектонічною лускою, в межах якої на глибинах 3000-4000 м вже відомі Хащевське та Шумяцьке підняття. Крім того, чисельні поверхневі нафтогазопрояви та припливи нафти і газу в свердловинах на площі Лімна-Хащів (св. 10, 21 - отримано припливи газу дебітом до 10 тис м3 /добу, св.1,7 - припливи нафти до 150-200 кг/добу) дають підставу сподіватися на наявність в даному районі родовищ із запасами до кількох млн. т у.п. на невеликих глибинах (до 2000 м).

Пiсля завершення  плануються випробувальнi роботи строком близько 3 тижнiв.

Як зазначає  професор кафедр корисних копалин, історії геології, екології та інженерної геології і гідрогеології Львівського універсітету, який  брав безпосередню участь у відкритті близько 30 родовищ нафти і газу в Західному нафтогазоносному регіоні України і 4-х в Уренгої (РФ) та вивчав питання нафтогазоносності Карпат, Передкарпаття і Закарпаття, прогинів  Волино-Поділля Юрій  Крупський, найбільш реальний напрям робіт в даний час – це пошук родовищ нафти на малих глибинах у відкладах флішу палеогену і стрийської світи крейди в антиклінальних складках Скибової зони Карпат.

Тут відкрите і введене в розробку Верхньомасловецьке нафтове родовище, отримано припливи нафти на Зворівській і Бабино-Галівській площах. Нафтопрояви в свердловинах відмічені на Хащів-Лімнянській та Вовченській площах. За геологічними і сейсморозвідувальними даними намічено ряд перспективних об’єктів.

Нагадаємо, що із цієї зони, з Східницького нафтового родовища з глибин до 500 м видобуто більше 3 млн т нафти. Реалізація цього напряму геологорозвідувальних робіт дозволить стабілізувати, а потім і збільшити видобуток нафти в Бориславському НПР і перейти до пошуків родовищ на середніх і великих глибинах.


В селе Хащев расконсервирует старые нефтяные скважины. Об этом сообщает "Бойковская правда". 

По данным издания, компания, владеющая нефтегазовыми активами в Украине, намерена восстановить бурения старой скважины в Турковском районе на Вовченском газоносном месторождении в с Хащев в конце сентября этого года. На данный момент перевозится техника и укладывается бетонная дорога к старой скважине в с Хащев. Ведутся геологоразведочные работы выявленных нефтегазовых накоплений на глубинах до 5 тыс. м на Хащев-Лопушанской территории.

Перспективы этой морфоструктуры усиливаются тем, что она связана с тектонической чешуей, в рамках которой на глубинах 3000-4000 м уже известны Хащевское и Шумяцкое поднятия. Кроме того, многочисленные поверхностные нефтегазопроявления и притоки нефти и газа в скважинах на площади Лимна-Хащев (св. 10, 21 - полученные приливы газа дебитом до 10 тыс м3 / сут, св.1,7 - притоки нефти до 150-200 кг / сутки) дают основание надеяться на наличие в данном районе месторождений с запасами до нескольких млн т у.т. на небольших глубинах (до 2000 м).

После завершения планируются испытательные работы сроком около 3 недель.

Как отмечает профессор кафедры полезных ископаемых, истории геологии, экологии и инженерной геологии и гидрогеологии Львовского университета, который принимал непосредственное участие в открытии около 30 месторождений нефти и газа в Западной нефтегазоносном регионе Украины и 4-х в Уренгое (РФ) и изучал вопрос нефтегазоносности Карпат, Прикарпатья и Закарпатья, прогибов Волыно-Подолья Юрий Крупский, наиболее реальное направление работ в настоящее время - это поиск месторождений нефти на малых глубинах в отложениях флиша палеогена и стрыйскога мира мела в антиклинальных складках Скибових и зоны Карпат.

Здесь открыто и введено в разработку Верхнемасловецкое нефтяное месторождение, получены притоки нефти на Зворевской и Бабино-Галевской площадях. Нефтепроявления в скважинах отмечены на Хащев-Лимнянской и Вовченской площадях. По геологическим и сейсморазведочным данным намечен ряд перспективных объектов.

Напомним, что из этой зоны, из Сходницкого нефтяного месторождения с глубин до 500 м добыто более 3 млн т нефти. Реализация этого направления геологоразведочных работ позволит стабилизировать, а затем и увеличить добычу нефти в Бориславском НПС и перейти к поискам месторождений на средних и больших глубинах.