Мостиський районний суд, який 18 вересня почав розгляд справи щодо незаконного перетину кордону українським політиком Михеілом Саакашвілі та його прихильниками у пункті пропуску "Шегині", переніс засідання на 22 вересня. Про це
Захист Саакашвілі наполягав на тому, що протокол про незаконний перетин був складений із порушеннями, а також на тому, що в момент прориву кордону з’явилася інформація про замінування пункту пропуску. Адвокати попросили надати план евакуації й інструкції прикордонників у випадку надзвичайних ситуацій, зокрема, замінування, що і трапилося 10 вересня у "Шегинях". Також захист до матеріалів справи попросив долучити диск з відеоматеріалами та копію заяви про евакуацію людей.
Судове засідання відбувалося за посилених заходів безпеки, будівлю суду оточили поліцейські. У Мостиськах зібрались як противники, так і прихильники Саакашвілі.
Сам Саакашвілі не визнає, що порушив правила, і наполягає на тому, що перетнув кордон за європейськими процедурами. Максимальне покарання, яке він може отримати, якщо суд визнає його винним, ‒ до восьми тисяч гривень штрафу.
Нагадаємо, за фактом прориву польсько-українського кордону Держприкордонслужба України склала протокол. Прикордонники намагалися його вручити Саакашвілі у Львові, однак його адвокати мали зауваження до складеного протоколу і він його підписав лише у частині ознайомлення його з правами і про адмінпорушення.
10 вересня колишній голова Одеської обласної адміністрації Михеіл Саакашвілі прорвався через кордон у КПП "Шегинях", разом із ним без паспортного контролю кордон України перетнули кілька народних депутатів України. За цим фактом поліція Львівської області порушила кримінальне провадження.
Мостисский районный суд, 18 сентября начал рассмотрение дела о незаконном пересечении границы украинским политиком Михеилом Саакашвили и его сторонниками в пункте пропуска "Шегини", перенес заседание на 22 сентября. Об этом
Защита Саакашвили настаивал на том, что протокол о незаконном пересечении был составлен с нарушениями, а также то, что в момент прорыва границы появилась информация о заминировании пункта пропуска. Адвокаты попросили предоставить план эвакуации и инструкции пограничников в случае чрезвычайных ситуаций, в частности, заминировании, что и случилось 10 сентября во "Шегинях". Также защита к материалам дела попросил приобщить диск с видеоматериалами и копию заявления об эвакуации людей.
Судебное заседание проходило при усиленных мерах безопасности, здание суда окружили полицейские. В Мостисках собрались как противники, так и сторонники Саакашвили.
Сам Саакашвили не признает, что нарушил правила, и настаивает на том, что пересек границу по европейским процедурами. Максимальное наказание, которое он может получить, если суд признает его виновным, - до восьми тысяч гривен штрафа.
Напомним, по факту прорыва польско-украинской границы Госпогранслужба Украины составила протокол. Пограничники пытались его вручить Саакашвили во Львове, однако его адвокаты имели замечания к составленному протоколу, и он его подписал лишь в части ознакомления его с правами и об админнарушении.
10 сентября бывший председатель Одесской областной администрации Михеил Саакашвили прорвался через границу в КПП "Шегини", вместе с ним без паспортного контроля границу Украины пересекли несколько народных депутатов Украины. По данному факту полиция Львовской области возбудила уголовное производство.