гудрон, Грибовицкий полигон, бедствиеНа Грибовицькому сміттєзвалищі виявили значне забруднення грунту через діяльність підприємства, яке зареєстровано на окупованих територіях. Про це повідомляє прес-служба Держекоінспекції у Львівській області.

Держекоінспекція виявила на території Грибовицького сміттєзвалища забруднення біля гудронних озер, звідки нещодавно викачували гудрони.

Так, Держекоінспекція провела лабораторні дослідження проб ґрунту,  відібраних 27.11.2017 на території  Грибовицької сільської ради  біля місць зберігання кислих гудронів. За результатами досліджень, на території на схід від озера з кислими гудронами виявлено перевищення по показниках: неполярні вуглеводні (нафтопродукти) в 63,4 рази, кадмій (рухомі форми) в 7,3 рази, мідь (рухомі форми) в 1,8 рази, свинець (рухомі форми)  в 4,8 рази, марганець (рухомі форми) в 2 рази, хром (рухомі форми)  в 1,5 рази, цинк (рухомі форми)  в 7,4 рази відносно фону.

Як відомо, нещодавно представники підприємств, що зареєстровані на окупованих територіях, незаконно викачували кислі гудрони.

За даними "Львівського порталу", наприкінці листопада невідомі особи заїхали на територію полігону і почали процес випалювання кислих гудронів з метою подальшої їх відкачки. Місцеві жителі почали бити на сполох. Після відвідин правоохоронців невідомі особи припинили діяльність. Керівник Держекоінспекції Львівщини Микола Маланич заявив у коментарі "Львівському порталу", що невідомі особи представили екоінспекторам ліцензію на роботи із гудронами, проте після того, як відбувся процес випалювання токсичних речовин. Окрім того, поліція відкрила кримінальне провадження. 

"Вивчаємо повністю матеріали, які нам представляв особа, яку ми не можемо встановити – псевдодиректор. Після того будемо робити офіційні заключення, – повідомив він.

Водночас еколог МБО "Екологія-Право-Людина" Алла Войціховська наголошує, що в Україні немає технологій для переробки кислих гудронів, відтак така діяльність на території сміттєзвалища – це небезпека екологічної катастрофи.

"Це небезпечні відходи, верхня їхня фракція – це на 70% сірчана кислота, згідно досліджень Львівської політехніки. Фірма, за словами мешканців, зливає це все в рови. Після розігріву нижньої фракції гудронів відбулося займання, і атмосфера забруднилася різними речовинами.  Це оксиди сірки, і поліароматичні  вуглеводні тощо", – зазначила еколог.


На Грибовичской свалке обнаружили значительное загрязнение почвы из-за деятельности предприятия, которое зарегистрировано на оккупированных территориях. Об этом сообщает пресс-служба Госэкоинспекции во Львовской области.

Госэкоинспекция обнаружила на территории Грибовицкой свалки загрязнения у гудронных озер, откуда недавно выкачивали гудроны.

Так, Госэкоинспекция провела лабораторные исследования проб почвы, отобранных 27.11.2017 на территории Грибовицкого сельского совета у мест хранения кислых гудронов. По результатам исследований, на территории восточнее озера с кислыми гудронами обнаружено превышение по показателям: неполярные углеводороды (нефтепродукты) в 63,4 раза, кадмий (подвижные формы) в 7,3 раза, медь (подвижные формы) в 1,8 раза, свинец (подвижные формы) в 4,8 раза, марганец (подвижные формы) в 2 раза, хром (подвижные формы) в 1,5 раза, цинк (подвижные формы) в 7,4 раза относительно фона.

Как известно, недавно представители предприятий, зарегистрированных на оккупированных территориях, незаконно выкачивали кислые гудроны. По данным "Львовского портала", в конце ноября они заехали на территорию полигона и начали процесс выжигания кислых гудронов с целью дальнейшей их откачки. Местные жители начали бить тревогу. После посещения правоохранителей неизвестные прекратили деятельность. Руководитель Госэкоинспекции Львовщины Николай Маланич заявил в комментарии "Львовскому порталу", что неизвестные представили экоинспекторам лицензию на работы с гудроном, однако после того, как состоялся процесс выжигания токсичных веществ. Кроме того, полиция открыла уголовное производство. 

"Изучаем полностью материалы, представленные нам лицом, которое мы не можем установить - псевдодиректора. После того будем делать официальные заключения, - сообщил он.

В то же время эколог МБО "Экология-Право-Человек" Алла Войциховская отмечает, что в Украине нет технологий для переработки кислых гудронов, поэтому такая деятельность на территории свалки - это опасность экологической катастрофы.

"Это опасные отходы, верхняя их фракция - это на 70% серная кислота, согласно исследованиям Львовской политехники. Фирма, по словам жителей, сливает это все в рвы. После разогрева нижней фракции гудронов произошло возгорание, и атмосфера загрязнилась различными веществами. Это оксиды серы и полиароматични углеводороды и т.д.", - отметила эколог.