В Кам'яниці Корнякта (пл. Ринок 6, 3 пов.) відкрилась виставки "Замки та палаци України" , яка репрезентує 50 графічних творів з колекції Львівського історичного музею, виконаних у ХІХ — першій третині ХХ ст. Про це повідомляється на офіційному
Запропонована виставка — це своєрідна мандрівка, яка провадить глядача українськими містами і селами, де на тлі чудових краєвидів височіють могутні замки чи величні палаци.
Велика частина представлених на виставці робіт — це літографії, виконані з малюнків художника Наполеона Орди (1807—1883) у літографічній майстерні Максиміліана Фаянса у Варшаві наприкінці ХІХ ст. Не менш цікаві і привабливі літографії художників-граверів: Антона Лянге (1774(9)—1842), Карела Ауера (1818—1859), Міхала-Богуша Стенчинського (1814—1890).
Романтичне бачення мотивів замків та руїн присутнє у невеликих за розмірами літографіях Міхала-Богуша Стенчинського, виданих в альбомі "Околиці Галичини" (1848) у майстерні Ставропігійського інституту у Львові.
Чотири роботи гуашшю польського художника Емануеля Кронбаха (1778—1861) представляють узагальнені панорами місцевостей з видами замків, доповнені стафажними сценками: "Замок у Бучачі", "Замок у Язловцю" та ін.
Цікаві і колоритні дві акварельні роботи з видами замкових мурів і брами у Жовкві: одна невідомого художника, інша — Ю. Косьцєши-Яворського поч. ХХ ст. На виставці представлено гравюри з видами Хотинської фортеці і замку в Дубні, які були опубліковані у польських часописах сер. ХІХ ст.
Логічно доповнюють виставку зброя, одяг, предмети побуту, посуд, збруя, мисливські аксесуари тих часів.
Автор виставки: Світлана Хавалко.
В Каменного Корнякта (пл. Рынок 6, 3 эт.) Открылась выставки "Замки и дворцы Украины", которая представляет 50 графических произведений из коллекции Львовского исторического музея, выполненных в XIX - первой трети ХХ в. Об этом сообщается на официальном
Предложенная выставка - это своеобразное путешествие, которое осуществляет зрителя украинским городам и селам, где на фоне великолепных пейзажей возвышаются мощные замки или величественные дворцы.
Большая часть представленных на выставке работ - это литографии, выполненные по рисункам художника Наполеона Орды (1807-1883) в литографических мастерской Максимилиана Фаянса в Варшаве в конце XIX в. Не менее интересны и привлекательны литографии художников-граверов: Антона Ланге (1774 (9) -1842), Карела Ауэра (1818-1859), Михала-Богуша Стенчинського (1814-1890).
Романтическое видение мотивов замков и руин присутствует в небольших по размерам литографиях Михала-Богуша Стенчинського, выданных в альбоме "Окрестности Галичины" (1848) в мастерской Ставропигийского института во Львове.
Четыре работы гуашью польского художника Эммануэля Кронбаха (1778-1861) представляют обобщенные панорамы местностей с видами замков, дополненные стафажнимы сценками: "Замок в Бучаче", "Замок в Язловце" и др.
Интересные и колоритные две акварельные работы с видами замковых стен и ворот в Жовкве: одна неизвестного художника, другая - Ю. Косьцешы-Яворского нач. ХХ в. На выставке представлены гравюры с видами Хотинской крепости и замка в Дубне, которые были опубликованы в польских журналах сер. XIX в.
Логично дополняют выставку оружие, одежда, предметы быта, посуда, сбруя, охотничьи аксессуары того времени.
Автор выставки: Светлана Хавалко.