У Дрогобичі розглядають можливість будівництва біо-ТЕС в одному з мікрорайонів міста. Про це повідомляє прес-служба Дрогобицької міської ради.
У Дрогобичі розглядають можливість будівництва біо-теплоелектростанції, яка працюватиме на біопаливі — брекетах, щепі з гілок дерев, траві, листі та інших матеріалах, шляхом термічного розкладу. З цього приводу ведуться переговори між керівництвом міста, керівництвом КП "Дрогобичтеплоенерго" та представниками інвестиційної компанії.
Суть проекту полягає в будівництві біо-теплоелектростанції (ТЕС) з влаштуванням модульного обладнання, яке, внаслідок термічного розкладу матеріалів, за принципом Innoflex IDS, перетворює їх в інертний скалистий попіл при виділенні великої кількості тепла у вигляді перегрітої пари, тиск якої сягає 20 кгс/кв. см.
Як зазначають у КП "Дрогобичтеплоенерго", отриману високотемпературну водяну пару можна використовувати для виробництва електроенергії в парогенераторах, а отриманий конденсат, температура якого сягає 80-100 градусів Цельсія, використовуватимуть для опалення та гарячого водопостачання міста.
Наразі розглядається можливість реалізації цього проекту на території, яка перебуває в користуванні КП "Дрогобичтеплоенерго", виведеної з експлуатації котельні на вул. Є. Коновальця. На цій ділянці наявні тепломережі, які можуть приймати обумовлену кількість теплової енергії. Крім цього в котельні вбудована потужна трансформаторна підстанція Дрогобицького РЕМ, яка могла б приймати генеровану електроенергію за «зеленим» тарифом.
Як наголосили у КП "Дрогобичтеплоенерго", попри всі затрати на реалізацію проекту, вартість теплової енергії, яку постачатимуть споживачам, а саме мешканцям мікрорайону Є. Коновальця, КП "Дрогобичтеплоенерго" буде реалізовувати на 20-30% дешевше ніж при тарифі, який формується на основі використання природного газу.
Довідка SQ. Відповідно до опису інвестиційного проекту, для процесу отримання пари шляхом термічного розкладу можливе використання матеріалів для спалювання від домогосподарств, підприємств, медичних закладів, автомобільних майстерень. Процес термічного розкладу проходить без викидів в атмосферу, ґрунти та воду і відповідає всім екологічним стандартам. Робота обладнання є авто-термічною і не потребує використання сторонніх енергоносіїв чи води, працює без утворення запаху та шуму. Оскільки проект планують реалізувати на теренах міста, то фахівці зазначають, що межі санітарної зони повинні сягати до 200м.
В Дрогобыче рассматривают возможность строительства био-ТЭС в одном из микрорайонов города. Об этом сообщает пресс-служба Дрогобычского городского совета.
В Дрогобыче рассматривают возможность строительства био-теплоэлектростанции, работающей на биотопливе - брекетах, щепе из ветвей деревьев, траве, листьях и других материалах, путем термического разложения. По этому поводу ведутся переговоры между руководством города, руководством КП "Дрогобычтеплоэнерго" и представителями инвестиционной компании.
Суть проекта заключается в строительстве био-теплоэлектростанции (ТЭС) с устройством модульного оборудования, которое, вследствие термического разложения материалов, по принципу Innoflex IDS, превращает их в инертный скалистый пепел при выделении большого количества тепла в виде перегретого пара, давление которого достигает 20 кгс / кв. см.
Как отмечают в КП "Дрогобычтеплоэнерго", полученный высокотемпературный водяной пар можно использовать для производства электроэнергии в парогенераторах, а полученный конденсат, температура которого достигает 80-100 градусов Цельсия, - использовать для отопления и горячего водоснабжения города.
Сейчас рассматривается возможность реализации этого проекта на территории, находящейся в пользовании КП "Дрогобичтеплоенерго", выведенной из эксплуатации котельной на ул. Коновальца. На этом участке имеются теплосети, которые могут принимать оговоренное количество тепловой энергии. Кроме этого в котельной встроена мощная трансформаторная подстанция Дрогобычского РЭС, которая могла бы принимать генерируемую электроэнергию по "зеленому" тарифу.
Как отметили в КП "Дрогобичтеплоенерго", несмотря на все затраты на реализацию проекта, стоимость тепловой энергии, которую планируют поставлять потребителям, а именно жителям микрорайона Коновальца, КП "Дрогобычтеплоэнерго" будет реализовывать на 20-30% дешевле чем при тарифе, который формируется на основе использования природного газа.
Справка SQ. Согласно описанию инвестиционного проекта, для процесса получения пара путем термического разложения возможно использование материалов для сжигания от домохозяйств, предприятий, медицинских учреждений, автомобильных мастерских. Процесс термического разложения проходит без выбросов в атмосферу, почву и воду и соответствует всем экологическим стандартам. Работа оборудования является автотермической и не требует использования сторонних энергоносителей или воды, работает без образования запаха и шума. Поскольку проект планируется реализовать на территории города, специалисты отмечают, что границы санитарной зоны должны достигать до 200 м.