На Дрогобицькій солеварні зупинив роботу цех, на якому виварювали сіль. Про це повідомляє
З п’ятниці, 16 березня, на Дрогобицькому солевиварювальному заводі припинив роботу солеварний цех, від так на підприємстві наразі не виварюють сіль. Зупинити роботу цеху завод був змушений через постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2017 року.
З позовом проти заводу до суду звернулось Головне управління Держпраці у Львівській області. Причиною цьому стало те, що під час перевірки на підприємстві "були виявлені факти порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, в тому числі й порушення, які створюють загрозу життю працівників, що є підставою для зупинення робіт". Серед цих порушень є відсутність календарного плану на проведення гірничих робіт у 2017 році.
Від так суд задовольнив позов і постановив застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ДП "Солевиварювальний Дрогобицький завод" шляхом зупинення роботи цеху з виварювання кухонної солі до усунення зазначених в позовній заяві порушень.
Сіль у Дрогобичі виготовляли за старовинним методом - виварюванням з природного розсолу, добутого з колодязя глибиною понад 50 м
Як пояснив директор Дрогобицького солевиварювального заводу Володимир Ковальов, насправді порушення уже давно усунуті, однак управління Держпраці було змушене подати позов проти заводу через те, що раніше Державна служба геології та надр України у 2016 році безпідставно анулювала спеціальний дозвіл підприємству на користування надрами.
"У 2016 році представники Держгеонадр без попередження прийшли на завод з перевіркою, хоча на той момент вони не мали на це права. Адже на перевірку малих підприємств, до яких належить наш завод, накладений мораторій. Після цього вони скасували нам спецдозвіл, і Головне управління Держпраці фактично було зобов’язане подати проти нас до суду, хоча насправді на той момент ми усунули інші дрібні порушення на такому заводі. Це така правова колізія, коли через один дозвіл у нас забирають інший. Ми звернулися до суду, щоб повернути спецдозвіл на користування надрами. Зараз справу розглядає Київський апеляційний адміністративий суд, і я певен, що ми її невдовзі виграємо. Але до цього ми змушені припинити роботу солеварного цеху і вже від 16 березня цех не працює", – пояснив Дмитро Ковальов.
Водночас директор додав, що розсол на підприємстві видобувають, як і раніше.
На Дрогобычской солеварни остановил работу цех, на котором вываривали соль. Об этом сообщает
С пятницы, 16 марта, на Дрогобычском солевыварочной заводе прекратил работу солеварный цех. Остановить работу цеха завод был вынужден из-за постановления Львовского окружного административного суда от 13 декабря 2017 года.
С иском против завода в суд обратилось Главное управление Гоструда во Львовской области. Причиной стало то, что во время проверки на предприятии "были выявлены факты нарушения требований действующих нормативно-правовых актов по охране труда, в том числе и нарушения, которые создают угрозу жизни работников, являющихся основанием для приостановления работ". Среди этих нарушений - отсутствие календарного плана на проведение горных работ в 2017 году.
Суд удовлетворил иск и постановил принять меры реагирования в сфере государственного надзора в ГП "Солевыварочный Дрогобычский завод" путем остановки работы цеха по вываривания поваренной соли до устранения указанных в исковом заявлении нарушений.
Соль в Дрогобыче изготавливали по старинному методу - вываркой из природного рассола, добытого из колодца глубиной более 50 м
Как пояснил директор Дрогобычского солевыварочной завода Владимир Ковалев, на самом деле нарушения уже давно устранены, однако управление Гоструда было вынуждено подать иск против завода из-за того, что Государственная служба геологии и недр Украины в 2016 году безосновательно аннулировала специальное разрешение предприятию на пользование недрами.
"В 2016 году представители Держгеонадр без предупреждения пришли на завод с проверкой, хотя на тот момент они не имели на это права. Ведь на проверку малых предприятий, к которым относится наш завод, наложен мораторий. После этого они отменили нам специальное разрешение, и Главное управление Гоструда фактически было обязано подать против нас в суд, хотя на самом деле на тот момент мы устранили другие мелкие нарушения на заводе. Это такая правовая коллизия, когда из-за одного разрешения у нас забирают другое. Мы обратились в суд, чтобы вернуть специальное разрешение на пользование недрами. Сейчас дело рассматривает Киевский апелляционный административ суд, и я уверен, что мы его вскоре выиграем. Но до этого мы вынуждены прекратить работу солеварного цеха, и с 16 марта цех не работает", - пояснил Дмитрий Ковалев.
В то же время директор добавил, что рассол на предприятии добывают, как и раньше.