У Будапешті відбувся 50-й ювілейний Світовий конгрес CIOFF. У останній день головної події у галузі традиційних мистецтв та фестивалів фольклору визначали приймаюче місто наступної. Переможцем представники національних делегацій з 54 країн одноголосно обрали Львів.

У серпні цього року у рамках 10 ювілейного фестивалю фольклору «Етновир» з інспекцією Львів відвідав президент Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних Мистецтв (CIOFF®) при ЮНЕСКО Філіп Босан.

«Я залишився задоволений візитом і тому навіть агітував делегатів Конгресу віддати перевагу Львову. Для нас важливо провести такого рівня подію в Україні», - наголосив президент.

«Уперше за 50-літню історію CIOFF Україна прийматиме генеральну асамблею та Світовий конгрес організації. Для нас це - неймовірна довіра та честь», - прокоментував новину національний делегат CIOFF в Україні Андрій Сидор.

«Чудова новина. Львів отримав перемогу у боротьбі за проведення Світового конгресу CIOFF. Перше місто в Україні, яке здобуло такий шанс. Для нас - це визнання і унікальна можливість. Вже наступного року ми зустрічатимемо 200 міжнародних експертів з 60 країн. Львів стане платформою для популяризації нематеріальної культурної спадщини з різних куточків світу. Переконаний, що делегати конгресу будуть вражені нашим містом. З цікавістю досліджуватимуть історичний центр, що є спадщиною ЮНЕСКО, розглядатимуть більше 2500 пам'яток архітектури, будуть знайомитися з багатою колекцією українського народного мистецтва. Дякую всім, хто підтримав Львів і працював над цієї важливою для нас перемогою», - зазначав міський голова Львова Андрій Садовий.

Додамо, окрім національного делегата від України Андрія Сидора, в презентації заявки Львова в Угорщині також взяли участь радник посольства України в Будапешті Іван Лукачук та директор Львівського конференц-бюро Андрій Павлів.

Довідка

Міжнародна рада організацій фольклорних фестивалів і народного мистецтва (CIOFF) є міжнародною неурядовою організацією в офіційному партнерстві з ЮНЕСКО і акредитована для надання консультаційних послуг Комітету Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини. Україна є повноправним членом CIOFF з 1996 року.

Світовий конгрес CIOFF щороку збирає близько 200 представників національних секцій, міжнародних експертів з понад 60 країн членів організації. Делегати обговорюють поточні та майбутні проекти, розповсюджують світову культурну та фольклорну творчість, вивчають здобутки місцевої спадщини. 7-15 листопада 2022 року  51 CIOFF World Congress відбудеться у Львові.