У Львові ворожка видурила у 18-річної дівчини 4000 гривень, золоті браслет та каблучку та у 29-річної – 82 тисячі гривень. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області.
16 вересня в Шевченківський відділ поліції звернулася за допомогою 18-річна львів’янка. За словами дівчини, вона скористалася послугами ворожки, яка обіцяла зняти з неї порчу, взяла за це 4 000 гривень і золоті прикраси (браслет та каблучку), однак нічого так і не зробила, а кошти та прикраси не повернула.
Аналогічна заява надійшла до правоохоронців і від 20-річної місцевої мешканки. Ця ж ворожка переконала дівчину, що над її родиною висить прокляття і усім без винятку "пороблено". В надії позбутися негативу заявниця упродовж року ходила до неї на "сеанси", розраховуючись за них готівкою та ювелірними виробами. Загальна сума збитків – понад 82 000 гривень.
Слід зазначити, що такі випадки непоодинокі. Кожного року щонайменше кілька десятків людей скаржаться на ворожок та ясновидець.
Загалом усіх практикуючих магів умовно можна поділити на стаціонарних і мобільних. Останні зазвичай "працюють" в кримінальній площині. Вони самі знаходять потенційних клієнтів – на вокзалах, вулицях, ринках, безпосередньо в помешканнях. Задуривши голову людині, а іноді й використовуючи свої гіпнотичні здібності, зловмисники заволодівають грошима та коштовностями жертви проти її волі. Такі дії вже мають ознаки шахрайства.
Зі стаціонарними магами ситуація значно складніша. По-перше, в Україні вони легалізовані і внесені до Класифікатора професій: астрологам присвоєно код 5151, ворожкам та хіромантам – 5152. Тож їх можна притягнути до відповідальності хіба у випадку незаконної підприємницької діяльності чи несплати податків.
По-друге, такі ворожки на вулиці людей не переймають. Вони рекламують себе у ЗМІ, і клієнти до них йдуть самі, добровільно віддаючи свої заощадження. Що ж до якості послуг, які надаються, то визначити її неможливо, оскільки мова йде про те, що лежить за межами реальності.
Правоохоронці попереджають: перед тим, як звертатися до різних чаклунів та ворожок, подумайте, чи взагалі варто це робити. Надто великим є ризик потрапити на "гачок" аферистів і в кінцевому результаті можна залишитись навіть без даху над головою. Жодний представник "магічних" професій не скаже, що у людини все гаразд. Їх цікавлять ваші гроші, тож вони переконають будь-кого в існуванні безлічі проблем, яких можна позбутися лише залучивши потойбічні сили.
Во Львове гадалка выманила у 18-летней девушки 4000 гривен, золотые браслет и кольцо и у 29-летней - 82 000 гривен. Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Львовской области.
16 сентября в Шевченковский отдел полиции обратилась за помощью 18-летняя львовянка. По словам девушки, она воспользовалась услугами гадалки, которая обещала снять с нее порчу, взяла за это 4000 гривен и золотые украшения (браслет и кольцо), однако ничего так и не сделала, а средства и украшения не вернула.
Аналогичное заявление поступило в милицию и от 20-летней местной жительницы. Эта же гадалка убедила девушку, что над ее семьей висит проклятие и всем без исключения "порча". В надежде избавиться от негатива заявитель в течение года ходила к ней на "сеансы", расплачиваясь за них наличными и ювелирными изделиями. Общая сумма ущерба - свыше 82 000 гривен.
Следует отметить, что такие случаи не редкость. Ежегодно по меньшей мере несколько десятков человек жалуются на гадалок и ясновидящих.
Вообще всех практикующих магов условно можно разделить на стационарных и мобильных. Последние обычно "работают" в уголовной плоскости. Они сами находят потенциальных клиентов - на вокзалах, улицах, рынках, непосредственно в помещениях. Задурив голову человеку, а иногда и используя свои гипнотические способности, злоумышленники завладевают деньгами и драгоценностями жертвы против ее воли. Такие действия уже имеют признаки мошенничества.
Со стационарными магами ситуация значительно сложнее. Во-первых, в Украине они легализованы и внесены в Классификатор профессий: астрологам присвоен код 5151, гадалкам и хиромантам - 5152. Поэтому их можно привлечь к ответственности разве в случае незаконной предпринимательской деятельности или неуплаты налогов.
Во-вторых, такие гадалки на улице людей не принимают. Они рекламируют себя в СМИ, и клиенты к ним идут сами, добровольно отдавая свои сбережения. Что касается качества предоставляемых услуг, то определить его невозможно, поскольку речь идет о том, что лежит за пределами реальности.
Правоохранители предупреждают: прежде чем обращаться к различным колдунам и гадалкам, подумайте, стоит ли вообще это делать. Слишком велик риск попасть на "крючок" аферистов и в конечном итоге можно остаться даже без крыши над головой. Ни один представитель "магических" профессий не скажет, что у человека все в порядке. Их интересуют ваши деньги, поэтому они убедят любого в существовании множества проблем, от которых можно избавиться только привлекая потусторонние силы.