КП ЛОР "Доля" проводитиме розкопки на Личаківському кладовищі у 2018 році. Про це повідомляє "
Наступного року КП ЛОР "Доля" проводитиме розкопки на Личаківському кладовищі. За свідченнями львів’янки Галини Сагайдаківської, там 1951 року було таємне масове захоронення закатованих НКВС СРСР. Свідчення підтверджують і офіційні дані.
"За даними архівних документів 50-х років, там проводили поховання людей з моргів або лікарень. Ми проконсультувались з колегами з Литви, адже в них була подібна ситуація на кладовищі у Вільнюсі. Тому не виключаємо, що там можуть бути не лише особи зі шпиталів, а й жертви політичних репресій, – повідомив директор КП ЛОР "Доля" Святослав Шеремета.
За його словами, у 2017 році на території земельної ділянки кооперативно-садівничого товариства "Світоч" (6-й Топольний провулок) пошуковці ексгумували 300 людських останків. Зокрема, на цій території під час пошуково-ексгумаційних робіт було знайдено й останки 63 немовлят. На спецкладовищі віднайшли 50 поховальних ям з масовими та груповими могилами. За попередніми висновками, найімовірніше, в них захоронені люди з військових госпіталів та жертви пересильної тюрми часів Другої світової війни.
Разом з останками археологи знайшли артефакти побуту похованих. Серед них пробірки з ліків, гребінець, монети, датовані 1938-1941 роками, також хрестики, медальйони та посуд.
Пошуково-ексгумаційні роботи з виявлення останків жертв політичних репресій КП ЛОР "Доля" спільно з Меморіальним музеєм "Територія терору" продовжать 2018 року.
На Лычаковском кладбище будут проводить раскопки
КП ЛОР "Доля" будет проводить раскопки на Лычаковском кладбище в 2018 году. Об этом сообщает "Львовская газета". http://gazeta.lviv.ua/2017/12/21/kp-lor-dolya-provoditime-rozkopki-na-lichakivskomu-kladovishhi/
В следующем году КП ЛОР "Доля" будет проводить раскопки на Лычаковском кладбище. По показаниям львовянки Галины Сагайдаковской, там 1951 году была тайное массовое захоронение замученных НКВД СССР. Свидетельство подтверждают и официальные данные.
"По данным архивных документов 50-х годов, там проводили захоронения людей из моргов или больниц. Мы проконсультировались с коллегами из Литвы, ведь у них была подобная ситуация на кладбище в Вильнюсе. Поэтому не исключаем, что там могут быть не только умерши в госпиталях, но и жертвы политических репрессий, - сообщил директор КП ЛОР "Доля" Святослав Шеремета.
По его словам, в 2017 году на территории земельного участка кооперативно-садоводческого общества "Свиточ" (6-й Топольный переулок) поисковики эксгумировали 300 человеческих останков. В частности, на этой территории во время поисково-эксгумационных работ были найдены останки 63 младенцев. На спецкладовищи нашли 50 захоронений ям с массовыми и групповыми могилами. По предварительным выводам, скорее всего, в них захоронены люди из военных госпиталей и жертвы пересыльной тюрьмы времен Второй мировой войны.
Вместе с останками археологи нашли артефакты быта погребенных. Среди них пробирки из-под лекарств, расческа, монеты, датированные 1938-1941 годами, также крестики, медальоны и посуда.
Поисково-эксгумационные работы по выявлению останков жертв политических репрессий КП ЛОР "Доля" совместно с Мемориальным музеем "Территория террора" продолжат в 2018 году.