ЕИБ, ремонт, улицы, Витовского, Бандеры, ШевченкоЄвропейський інвестиційний банк погодився виділити кошти на масштабні проекти з реконструкції трьох львівських вулиць, які прокладені бруківкою, і чекає від міста завершення проектувальних робіт. Про це повідомляє "Львівський портал". 

Як повідомило у відповіді на інформаційний запит Львівського порталу ЛКП "Львівавтодор", підприємством отримано згоду від ЄІБ на фінансування реконструкції вулиць Шевченка, Вітовського, включно з площею Франка, та реконструкцію вулиці Бандери.

"За всіма проектами процедура виділення коштів на будівельні роботи та самі роботи  розпочнуться після завершення виготовлення проектно-кошторисної документації та затвердження її у встановленому порядку (експертиза проектів,  проведення тендерних закупівель, отримання дозволів на виконання будівельних робіт)", – зазначили дорожники.

Як відомо, проект реконструкції вулиці Вітовського був представлений ще у 2016 році, проте його одразу ж гостро розкритикували мешканці вулиці. Відтоді проект був заморожений, відбулася низка обговорень і проектант погодився внести зміни. Зазначимо, що цей проект має врегулювати рух на перехресті вулиці Вітовського - Сахарова, яке вважається одним із найнебезпечніших у місті. Окрім того планують реконструкцію площі Франка, де мають виділити окремі смуги руху для громадського транспорту. У 2017 році у мерії також заявили, що у межах цього проекту хочуть прокласти колію від перехрестя Вітовського - Сахарова до нинішньої колії на Коперника.

Щодо реконструкції вулиці Бандери у Львові точаться гучні суперечки: залишати чи не залишати там бруківку? ЛКП "Інститут просторового розвитку", що займається розробкою проекту реконструкції, вирішило  піти шляхом Німеччини і прокласти асфальт на дорозі, де будуть їздити машини. Водночас бруківку хочуть зберегти на місцях для паркування. Також бруківкою можуть прокласти тротуари. Окрім того, площу перед костелом Ольги та Єлизавети планують зробити пішохідною.

За вулицю Шевченка у місті планували братися ще у 2017 році, навіть передбачили кілька мільйонів у міському бюджеті (решта – ЄІБ). Проте згодом цю стрічку з бюджету перенаправили, а міський голова Львова пояснив: поки вулицю активно забудовують, ремонтувати її немає сенсу.

"Зараз там ведеться житлове будівництво. Було би не по-господарськи щось там зараз робити. Ця вулиця входить у той перелік, які фінансуватимуться за кошти Європейського банку. Цього року ми завершимо проект, а наступного почнемо будівництво", – зазначив мер.

Проте на 2018 рік у бюджеті розвитку передбачено кошти на проект для цієї вулиці, самі ремонтні роботи переносять уже на 2019 рік.


Европейский инвестиционный банк согласился выделить средства на масштабные проекты по реконструкции трех львовских улиц, покрытых брусчаткой, и ждет от города завершения проектных работ. Об этом сообщает "Львовский портал". 

Как сообщил в ответе на информационный запрос Львовского портала ЛКП "Львовавтодор", предприятие получило согласие от ЕИБ на финансирование реконструкции улиц Шевченко, Витовского, включая площадь Франко, и реконструкцию улицы Бандеры.

"По всем проектам процедура выделения средств на строительные работы и сами работы начнутся после завершения изготовления проектно-сметной документации и утверждение ее в установленном порядке (экспертиза проектов, проведения тендерных закупок, получения разрешений на выполнение строительных работ)", - отметили дорожники.

Как известно, проект реконструкции улицы Витовского был представлен еще в 2016 году, однако его сразу же остро раскритиковали жители улицы. С тех пор проект был заморожен, состоялся ряд обсуждений, и проектант согласился внести изменения. Отметим, что этот проект должен урегулировать движение на перекрестке улицы Витовского - Сахарова, которое считается одним из самых опасных в городе. Кроме того, планируется реконструкция площади Франко, где должны выделить отдельные полосы движения для общественного транспорта. В 2017 году в мэрии также заявили, что в рамках этого проекта хотят проложить путь от перекрестка Витовского - Сахарова до нынешней колеи на Коперника.

По поводу реконструкции улицы Бандеры во Львове идут громкие споры: оставлять или не оставлять там брусчатку? ЛКП "Институт пространственного развития", которое занимается разработкой проекта реконструкции, решило пойти по пути Германии и проложить асфальт на дороге, где будут ездить машины. В то же время мостовую хотят сохранить на местах для парковки. Также мостовой могут проложить тротуары. Кроме того, площадь перед костелом Ольги и Елизаветы планируют сделать пешеходной.

За улицу Шевченко в городе планировали браться еще в 2017 году, даже предусмотрели несколько миллионов в городском бюджете (остальные - ЕИБ). Однако впоследствии эту статью из бюджета перенаправили, а мэр Львова объяснил: пока улицу активно застраивают, ремонтировать ее нет смысла.

"Сейчас там ведется жилищное строительство. Было бы не по-хозяйски что-то там сейчас делать. Эта улица входит в тот перечень, которые будут финансироваться за средства Европейского банка. В этом году мы завершим проект, а в следующем начнем строительство", - отметил мэр.

Однако на 2018 год в бюджете развития предусмотрены средства на проект для этой улицы, сами ремонтные работы переносят уже на 2019 год.