Львівські аудитори виявили неефективне використання бюджетних коштів та резерви для збільшення доходів бюджету м. Дрогобича на десятки мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба Західного офісу Держаудитслужби.
Фахівці Західного офісу Держаудитслужби провели державний фінансовий аудит виконання Дрогобицького міського бюджету за 2014-2016 роки та за І півріччя 2017 року. Під час аудиту вони виявили неефективне використання бюджетних коштів на суму 950 тис. грн, втрати доходів загалом на 50,8 млн грн та можливі резерви додаткових щорічних надходжень на 30,7 млн грн.
Неефективне використання 950 тис. грн виникло загалом через додаткові видатки з міського бюджету 677,9 тис. грн, витрачених на сплату єдиного соціального внеску на зарплату працівників, які працювали на неповну ставку і отримували зарплату, нижчу від встановленої законом мінімальної. Також – через використання 268,7 тис. грн. на доплату працівникам дошкільних навчальних закладів за шкідливі умови праці без відповідної атестації робочих місць.
До втрати містом 50,8 млн грн доходів призвів недостатній контроль міської ради за своєчасним укладенням, переукладенням та зміною умов договорів про користування земельними ділянками, що належать місту; низький рівень претензійно-позовної роботи щодо боржників; недостатньо вмотивовані рішення про надання пільг при сплаті за оренду комунального майна; невжиття заходів для отримання коштів із бюджетів інших територіальних одиниць, мешканці яких лікувалися в медичних установах м. Дрогобича. Зокрема, через неукладення договорів оренди земельних ділянок із землекористувачами чи несвоєчасно внесені зміни до наявних договорів міський бюджет не отримав майже 29 млн грн. Ще 5,1 млн грн втрачено через списання податкової заборгованості за землю внаслідок спливу терміну позовної давності та визнання боржників банкрутами.
Також аудитори виявили резерви для наповнення міського бюджету на суму понад 30,7 млн грн. Наприклад, за умов погашення наявної заборгованості із заробітної плати, яку допустили підприємства міста, до бюджету надійшло б майже 3,4 млн грн. податку на доходи фізичних осіб.
Уклавши з органами місцевого самоврядування інших адміністративних територій, мешканці яких лікувалися в медустановах Дрогобича, угоди щодо передачі міжбюджетних трансфертів, до міського бюджету можна додатково залучати майже 20 млн грн. щороку. Також додаткові доходи місто може отримати, залучивши кошти, виділені на фінансування навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які проживають у інших населених пунктах, а навчаються у Дрогобичі, та здавши в оренду вільні комунальні площі тощо.
За результатами проведеного державного фінансового аудиту міській раді надано пропозиції для вдосконалення формування та виконання бюджету міста. Про результати аудиту поінформовано Львівську обласну державну адміністрацію.
Львовские аудиторы обнаружили неэффективное использование бюджетных средств и резервы для увеличения доходов бюджета г. Дрогобыча на десятки миллионов гривен. Об этом сообщает пресс-служба Западного офиса Держаудитслужбы.
Специалисты Западного офиса Держаудитслужбы провели государственный финансовый аудит выполнения Дрогобычского городского бюджета за 2014-2016 годы и за I полугодие 2017 года. Во время аудита они обнаружили неэффективное использование бюджетных средств на сумму 950 тыс. грн, потери доходов в целом на 50,8 млн грн и возможные резервы дополнительных ежегодных поступлений в 30,7 млн грн.
Неэффективное использование 950 тыс. грн.. возникло в среднем из-за дополнительных расходов из городского бюджета 677,9 тыс. грн, потраченных на уплату единого социального взноса на зарплату работников, работавших на неполную ставку и получавших зарплату ниже установленной законом минимальной. Также – из-за использования 268,7 тыс. грн. на доплату работникам дошкольных учебных заведений за вредные условия труда без соответствующей аттестации рабочих мест.
К потере городом 50,8 млн грн. доходов привели недостаточный контроль городского совета за своевременным заключением, перезаключением и изменением условий договоров о пользовании земельными участками, принадлежащими городу; низкий уровень претензионно-исковой работы с должниками; недостаточно мотивированные решения о предоставлении льгот при оплате за аренду коммунального имущества; непринятие мер для получения средств из бюджетов других территориальных единиц, жители которых лечились в медицинских учреждениях г. Дрогобыча. В частности, из-за незаключения договоров аренды земельных участков с землепользователями или несвоевременно внесенных изменений в имеющиеся договоры городской бюджет не получил почти 29 млн грн. Еще 5,1 млн грн.. потеряно из-за списания налоговой задолженности за землю вследствие истечения срока исковой давности и признании должников банкротами.
Также аудиторы обнаружили резервы для наполнения городского бюджета на сумму более 30,7 млн грн. Например, в условиях погашения имеющейся задолженности по заработной плате, которую допустили предприятия, в бюджет поступило бы почти 3,4 млн грн. налога на доходы физических лиц.
Заключив с органами местного самоуправления других административных территорий, жители которых лечились в медучреждениях Дрогобыча, соглашения о передаче межбюджетных трансфертов, в городской бюджет можно дополнительно привлекать почти 20 млн грн. ежегодно. Также дополнительные доходы город может получить, привлекая средства, выделенные на финансирование обучения учащихся общеобразовательных учебных заведений, проживающих в других населенных пунктах, но которые учатся в Дрогобыче, и сдав в аренду свободные коммунальные площади и тому подобное.
По результатам проведенного государственного финансового аудита городским совете даны предложения по совершенствованию формирования и исполнения бюджета города. О результатах аудита проинформирована Львовская областная государственная администрация.