Фахівці Держпродспоживслужби попереджають, що у Стрийському районі на полях виявлені шкідники, які знищують кукурудзу, та пропонують використовувати пестициди. Про це
За даними ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, станом на 10 листопада 2017 року в Стрийському районі наявні такі карантинні організми: західний кукурудзяний жук, амброзія полинолиста та бактеріальне в’янення кукурудзи.
- Західний кукурудзяний жук виявлено в 5-ох населених пунктах району на площі 20 га (смт Дашава - 5,0 га, с. Миртюки – 3 га, с. Миртюки, урочище Біля Добоша - 2,0 га, лісосмуга від с. Дуліби до с. Гірне - 5 га, лісосмуга від м. Стрий до м. Моршин – 5 га). Личинки жука живляться корінням кукурудзи. Стебла рослин набувають форми "гусячої шиї" і під час сильних вітрів та дощів вилягають, шкоди завдає також імаго живлячись молодими качанами. Боротися зі шкідником фахівці пропонують за допомогою дотримання сівозміни; хімічної обробки пестицидами; знищення самосівів кукурудзи.
- Бактеріальне в’янення кукурудзи виявлено на площі 36,8 га, а саме: “Захід -Агро МХП” с. Жулин площа №002/0 (Жулинська сільська рада). В місцях ураження, особливо на поперечному зрізі стебла, утворюються дрібні крапельки жовтого тягучого бактеріального слизу. Виділення бактеріального ексудату та характерне жовте забарвлення судинних пучків — типові діагностичні ознаки цієї хвороби. Збудник хвороби може переноситися з насінням, зимувати в ґрунті, гної або на стеблах кукурудзи. Але основним способом поширення збудника є комахи, які переносять бактерії в період вегетації від рослин до рослин та є резервуаром патогену в зимовий період. В розвиткові бактеріального в’янення кукурудзи сприяють м’які зими, високі літні температури і висока чисельність комах-переносників та при однобічному удобренні азотом чи фосфором. Профілактика та захист від бактеріального вянення забезпечується вирощуванням стійких сортів і гібридів, протруєнням насіння, видаленням з поля пожнивних залишків та шляхом інсектицидного контролю чисельності комах-переносників.
- Окрім того, у Стрийському районі виявлена амброзія полинолиста на площі 0,8 га, а саме: на залізничній станції "Стрий" (на території колій, прилеглих до станції) та на об'їздній дорозі від Стрийської центральної районної лікарні до Моршинської розв'язки м. Стрий (025 га), об'їздній дорозі від Моршинської розв'язки до автозаправки ВАТ Укрнафта с. Дуліби (025 га). Фахівці радять недопускати подальшого поширення амброзії: вимикувати, викошувати, застосовувати гербіциди - до повної ліквідації даного карантинного організму.
Специалисты Госпропотребслужбы предупреждают, что в Стрыйском районе на полях обнаружены вредители, которые уничтожают посевы кукурузы, и предлагают использовать пестициды. Об этом
По данным ГУ Госпропотребслужбы во Львовской области, на 10 ноября 2017 года в Стрыйском районе имеются такие карантинные организмы: западный кукурузный жук, амброзия полыннолистная и бактериальное увядание кукурузы.
- Западный кукурузный жук обнаружен в 5-ти населенных пунктах района на площади 20 га (пгт Дашава - 5,0 га, с. Миртюки - 3 га, урочище У Добоша - 2,0 га, лесополоса с. Дулибы в с. Горное - 5 га, лесополоса от м. Стрый до г. Моршин - 5 га). Личинки жука питаются корнями кукурузы. Стебли растений приобретают форму "гусиной шеи" и во время сильных ветров и дождей полегают, вред наносит также имаго питаясь молодыми початками. Бороться с вредителем специалисты предлагают с помощью соблюдения севооборота химической обработки пестицидами; уничтожение самосевов кукурузы.
- Бактериальное увядание кукурузы обнаружены на площади 36,8 га, а именно: "Запад-Агро МХП" с. Жулин площадь №002/0 (Жулинска сельский совет). В местах поражения, особенно в поперечном срезе стебля образуются мелкие капельки желтого тягучей бактериального слизи. Выделение бактериального экссудата и характерная желтая окраска сосудистых пучков - типичные диагностические признаки этой болезни. Возбудитель болезни может переноситься с семенами, зимовать в почве, навозе или на стеблях кукурузы. Но основным способом распространения возбудителя являются насекомые, которые переносят бактерии в период вегетации от растений к растениям и является резервуаром патогена в зимний период. Развитию бактериального увядания кукурузы способствуют мягкие зимы, высокие летние температуры и высокая численность насекомых-переносчиков и при одностороннем удобрении азотом или фосфором. Профилактика и защита от бактериального увядания обеспечивается выращиванием устойчивых сортов и гибридов, протравливания семян, удалением с поля пожнивных остатков и путем инсектицидного контроля численности насекомых-переносчиков.
- Кроме того, в Стрыйском районе обнаружена амброзия полыннолистная на площади 0,8 га, а именно: на железнодорожной станции "Стрый" (на территории путей, прилегающих к станции) и на объездной дороге от Стрыйской центральной районной больницы в Моршинской развязки м. Стрый (025 га), объездной дороге от Моршинской развязки до автозаправки ОАО Укрнафта с. Дулибы (025 га). Специалисты советуют не допускать дальнейшего распространения амброзии: выдергивать, выкашивать, применять гербициды - до полной ликвидации данного карантинного организма.