Працівники освіти Львівщини приєднаються до всеукраїнської акції протесту у Києві, вимагаючи підвищення оплати праці. Про це "
Представники профспілкових організацій Львівської області, вчителі шкіл, викладачі та студенти вирушили до Києва, аби підтримати всеукраїнську акцію протесту. Основною вимогою освітян є підвищення оплати праці.
"В акціях протесту, які заплановані на 17 жовтня у Києві, візьмуть учать не лише представники нашого університету, але й освітяни з інших навчальних закладів Львова. Це другий етап протестних акцій. Перший відбувався на місцях. 9 жовтня освітяни Львівщини вже висловили свої вимоги на мітингу біля пам’ятника Івану Франку".
Володимир Качмар
Загалом освітяни вимагають від української влади таких змін:
- Встановити мінімальний рівень оплати праці 7751грн
- Передбачити у Держбюджеті 2019 на освіту 7% ВВП
- Збільшити видатки на академічну стипендію студентам
- Зберегти усі надбавки, премії та доплати
- Захистити права на працю вчителів пенсійного віку
- Фінансувати державні виші 1-2 рівнів акредитації не з місцевого, а з державного бюджету
- Не допустити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житло-комунальні послуги
Освітяни Львівщини дали Кабміну час до 17 жовтня. Далі – підуть на Київ.
До акцій протесту приєднаються і студенти львівських вишів. Серед їхніх вимог – підвищення стипендій та збільшення кількості стипендіатів. За словами студентського мера Львова Олександра Николяка, частина студентів, зокрема представники Студентського уряду Львова, вирушили до столиці ще напередодні акцій протесту.
"Стипендія – це соціальна необхідність. Прожити місяць на 1100 гривень майже нереально. Студенти змушені влаштовуватись на роботу, пропускати заняття, а як наслідок – це негативно впливає на якість їхньої освіти".
Олександр Николяк.
Якщо не буде відповідної підтримки освітян з боку Уряду, студенти будуть змушені вдаватись до більш радикальних акцій протесту, наголошує він.
Работники образования Львовщины присоединятся к всеукраинской акции протеста в Киеве, требуя повышения оплаты труда. Об этом "
Представители профсоюзных организаций Львовской области, учителя школ, преподаватели и студенты отправились в Киев, чтобы поддержать всеукраинскую акцию протеста. Основным требованием педагогов является повышение оплаты труда.
"В акциях протеста, которые запланированы на 17 октября в Киеве, примут участие не только представители нашего университета, но и педагоги из других учебных заведений Львова. Это второй этап протестных акций. Первый происходил на местах. 9 октября педагоги Львовщины уже выразили свои требования на митинга возле памятника Ивану Франко".
Владимир Качмар
Педагоги требуют от украинской власти таких изменений:
- Установить минимальный уровень оплаты труда 7751грн
- Предусмотреть в Госбюджете 2019 на образование 7% ВВП
- Увеличить расходы на академическую стипендию студентам
- Сохранить все надбавки, премии и доплаты
- Защитить права на труд учителей пенсионного возраста
- Финансировать государственные вузы 1-2 уровней аккредитации не из местного, а из государственного бюджета
- Не допустить повышения цен на природный газ, а также тарифов на электроэнергию и жилищно-коммунальные услуги.
Педагоги Львовщины дали Кабмину время до 17 октября. Дальше - пойдут на Киев.
К акциям протеста присоединятся и студенты львовских вузов. Среди их требований - повышение стипендий и увеличения количества стипендиатов. По словам студенческого мэра Львова Александра Николяка, часть студентов, в том числе представители Студенческого правительства Львова, отправились в столицу еще накануне акций протеста.
"Стипендия - это социальная необходимость. Прожить месяц на 1100 гривен почти нереально. Студенты вынуждены устраиваться на работу, пропускать занятия, а как следствие - это отрицательно влияет на качество их образования".
Александр Николяк.
Если не будет соответствующей поддержки педагогов со стороны правительства, студенты будут вынуждены прибегать к более радикальным акциям протеста, подчеркивает он.