Львівський екс-депутат відсудив у поліції ₴352 тис. за 18 років перебування під слідством. Відкриту у 1997 році проти Богдана Каспера справу щодо розкрадання майна фабрики "Світоч" закрили лише у 2015 році. Про це повідомляє
Колишній депутат Львівської облради Богдан Каспер відсудив у правоохоронців 352 тис. грн. моральної компенсації за перебування впродовж 18 років під слідством та звинувачення у розкраданні на кондитерській фабриці "Світоч". Відкриту проти нього у 1997 році справу закрили лише у жовтні 2015 року за "відсутністю кримінального правопорушення". Після цього він подав до суду на правоохоронців, вимагаючи компенсувати моральну шкоду за почате розслідування.
В оприлюдненій 30 березня постанові Апеляційного суду Львівської області вказано, що у 1997 році Богдана Каспера звинуватили у розкраданні майна з фабрики. Розслідування цієї справи тривало більше 18 років і один раз її навіть передавали до суду, однак той повертав матеріали для додаткового розслідування.
Більшість часу за ці 18 років Богдан Каспер перебував під підпискою про невиїзд, а на його майно був накладений арешт. Після того, як у 2015 році із Богдана Каспера остаточно зняли обвинувачення, він подав позов на поліцію та прокуратуру, вимагаючи виплатити йому 10 тис. грн., витрачених на адвокатів, та ще 704 тис. грн. моральної компенсації за почате проти нього розслідування.
Сам Богдан Каспер розповів ZAXID.NET, що цю справу порушили після того, коли він як один із акціонерів "Світоча" та представник колективу відмовився підписувати рішення про входження до переліку акціонерів Nestle. За його словами, після цього проти нього порушили три кримінальні справи і двічі навіть арештовували на кілька діб. Коли ж усі справи закрили, він вирішив добитися моральної компенсації.
Галицький райсуд Львова відмовив у задоволенні цього позову, зазначивши, що юристи Богдана Каспера не надали достатніх доказів наявності моральної шкоди. Втім Апеляційний суд Львівської області, розглядаючи цю ситуацію, вирішив частково задовольнити вимоги Богдана Каспера.
"Понад 18 років позивач перебував під слідством, не мав можливості виїхати за межі України, був позбавлений права розпоряджатися своїм майном, що руйнувало його душевний спокій, завдавало моральних переживань, призводило до порушення нормальних життєвих зв'язків. Враховуючи наведене, районний суд прийшов до помилкового висновку про відсутність правових підстав для відшкодування моральної шкоди", – йдеться у рішенні Апеляційного суду Львівської області.
Суд вирішив, що чоловік 220 місяців незаконно перебував під слідством і зобов'язав Державну казначейську службу виплатити йому за це 352 тис. грн. (по 1,6 тис. за кожен із місяців, впродовж яких велося слідство). Оскільки йдеться про відшкодування компенсації, завданої незаконними діями правоохоронців, то кошти виплачуватимуть із державного бюджету (ні прокуратура, ні поліція нічого не сплачуватимуть).
Водночас сам Богдан Каспер заявив ZAXID.NET, що незадоволений рішенням суду і планує подати касацію, щоб добитися повної компенсації у 714 тис. грн.
Довідка SQ. Богдан Каспер був депутатом Львівської облради у 2012-2014 роках і входив до фракції "Свободи". Однак восени 2014 року його виключили з фракції "за порушення дисципліни та контрпартійну діяльність". Тоді ж рішенням фракції Богдана Каспера позбавили мандата депутата Львівської облради.
Львовский экс-депутат отсудил у полиции ₴ 352 тыс. за 18 лет пребывания под следствием. Открытое в 1997 году против Богдана Каспера дело о хищении имущества фабрики "Свиточ" закрыли только в 2015 году. Об этом сообщает
Бывший депутат Львовского облсовета Богдан Каспер отсудил у правоохранителей 352 тыс. грн. моральной компенсации за пребывание в течение 18 лет под следствием и обвинения в хищении на кондитерской фабрике "Свиточ". Открытое против него в 1997 году дело закрыли только в октябре 2015 за "отсутствием уголовного преступления". После этого он подал в суд на правоохранителей, требуя компенсировать моральный вред за начатое расследование.
В обнародованном 30 марта постановлении Апелляционного суда Львовской области указано, что в 1997 году Богдана Каспера обвинили в хищении имущества с фабрики. Расследование этого дела продолжалось более 18 лет и один раз его даже передавали в суд, однако тот возвращал материалы для дополнительного расследования.
Большую часть времени за эти 18 лет Богдан Каспер находился под подпиской о невыезде, а на его имущество был наложен арест. После того, как в 2015 году с Богдана Каспера окончательно сняли обвинения, он подал иск в полицию и прокуратуру, требуя выплатить ему 10 тыс. грн., потраченных на адвокатов, и еще 704 тыс. грн. моральной компенсации за начатое против него расследование.
Сам Богдан Каспер рассказал ZAXID.NET, что это дело возбудили после того, как он как один из акционеров "Свиточ" и представитель коллектива отказался подписывать решение о вхождении в перечень акционеров Nestle. По его словам, после этого против него возбудили три уголовных дела и дважды даже арестовывали на несколько суток. Когда же дела закрыли, он решил добиться моральной компенсации.
Галицкий райсуд Львова отказал в удовлетворении этого иска, отметив, что юристы Богдана Каспера не предоставили достаточных доказательств наличия морального вреда. Однако Апелляционный суд Львовской области, рассматривая эту ситуацию, решил частично удовлетворить требования Богдана Каспера.
"Более 18 лет истец находился под следствием, не имел возможности выехать за пределы Украины, был лишен права распоряжаться своим имуществом, что разрушало его душевный покой, приводило к нравственным переживаниям, приводило к нарушению нормальных жизненных связей. Учитывая изложенное, районный суд пришел к ошибочному выводу об отсутствии правовых оснований для возмещения морального вреда", - говорится в решении Апелляционного суда Львовской области.
Суд решил, что человек 220 месяцев незаконно находился под следствием и обязал Государственную казначейскую службу выплатить ему за это 352 тыс. грн. (по 1,6 тыс. за каждый из месяцев, в течение которых велось следствие). Поскольку речь идет о возмещении компенсации, причиненной незаконными действиями правоохранительных органов, то средства будут выплачиваться из государственного бюджета (ни прокуратура, ни полиция ничего не будет платить).
В то же время сам Богдан Каспер заявил ZAXID.NET, что недоволен решением суда и планирует подать кассацию, чтобы добиться полной компенсации в 714 тыс. грн.
Справка SQ. Богдан Каспер был депутатом Львовского облсовета в 2012-2014 годах и входил во фракцию "Свободы". Однако осенью 2014-го его исключили из фракции "за нарушение дисциплины и контрпартийную деятельность". Тогда же решением фракции Богдана Каспера лишили мандата депутата Львовского облсовета.