13 вересня у Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг щодо обвалу будинку у місці Дрогобичі на вулиці Грушевського 101.
Нагадаємо, що трагедія сталась в ніч з 27 на 28 серпня 2019 року і забрала життя восьми мешканців міста. Силами ДСНС врятували 7 осіб, у тому числі – 5 дітей. До встановлення причин долучили експертів, що здійснюють дослідження, аби встановити причину обвалу житлової будівлі.
"Під час проведення технічного та візуального обстеження було встановлено, що руйнування відбулось у наслідок того, що середня стіна несуча, на яку опираються дві інші була у непридатному для експлуатації стані. Після проведення більш детальних експертиз визначили, що вона – аварійна. Сам процес, поштовх, з якого це почалось, потребує більш детального обстеження", - зазначив фахівець ДП "Західний експертно-технічний центр держпраці" Роман Колдра.
Позаяк, він наголосив, що для повного встановлення причини – потрібно здійснити гідрологічні дослідження.
Зі свого боку, експерт з інструментального обстеження, доктор технічних наук, професор НУ "Львівська політехніка" Богдан Демчина розповів, що однією із причин є втрата стійкості несучої стіни, яка дала тріщину. Такі висновки вдалось зробити, відвідавши підвал будівлі. Однак у ньому небезпечно знаходитися, тому він зазначає, що категорично необхідно обмежити доступ людей до його входу.
"Це руйнування є специфічне, адже воно раптове. У ході проведення експертиз ми з’ясували, що цегла, якою збудували несучу стіну, – не відповідає нормам. На сьогодні ми склали математичну модель, ЗD модель будівлі, і чекаємо на висновки геологів експертизу для того, щоб провести подальші розрахунки", - додав Богдан Демчина.
Директор ТзОВ "Геол-Тех" Михайло Яремович розповів: "На сьогодні вже розпочато ряд геологічних досліджень, які були намічені разом з колегами. Наші дослідження спрямовані на встановлення, чи могла вода бути причиною обвалу. З робіт, які будуть виконуватися, – буріння свердловини, проби води, а також буде виконано ряд геофізичних досліджень та інші".
Після отримання узагальненого висновку, який очікують упродовж трьох тижнів, Львівська ОДА скерує відповідне подання до Кабінету міністрів України щодо необхідної суми для допомоги мешканцям, які зазнали втрат під час обвалу будинку.
13 сентября в областной государственной администрации состоялся брифинг об обрушении дома в месте Дрогобыче на улице Грушевского 101.
Напомним, что трагедия произошла в ночь с 27 на 28 августа 2019 унесла жизни восьми жителей города. Силами ГСЧС спасли 7 человек, в том числе - 5 детей. До установления причин привлекли экспертов, осуществляющих исследования, чтобы установить причину обвала жилого здания.
"Во время проведения технического и визуального обследования было установлено, что разрушение произошло вследствие того, что средняя стена несущая, на которую опираются две другие, была в непригодном для эксплуатации состоянии. После проведения более детальных экспертиз определили, что она - аварийная. Сам процесс, толчок, с которого началось, требует более детального обследования", - отметил специалист ГП "Западный экспертно-технический центр Гоструда" Роман Колдра.
Так, он отметил, что для полного установления причины, нужно провести гидрологические исследования.
Со своей стороны, эксперт по инструментального обследования, доктор технических наук, профессор НУ "Львовская политехника" Богдан Демчина рассказал, что одной из причин является потеря устойчивости несущей стены, которая дала трещину. Такие выводы удалось сделать, посетив подвал здания. Однако в нем опасно находиться, поэтому он отмечает, что категорически необходимо ограничить доступ людей к его входу.
"Это разрушение специфическое, ведь оно внезапное. В ходе проведения экспертиз мы выяснили, что кирпич, из которого построили несущую стену, - не соответствует нормам. В настоящее время мы составили математическую модель, ЗD модель здания, и ждем выводы геологов экспертизу для того, чтобы провести дальнейшие расчеты", - добавил Богдан Демчина.
Директор ООО "Геол-Тех" Михаил Ярема рассказал: "На сегодня уже предпринят ряд геологических исследований, которые были намечены вместе с коллегами. Наши исследования направлены на установление, могла ли вода быть причиной обвала. Из работ, которые будут выполняться, - бурение скважины, пробы воды, а также будет выполнен ряд геофизических исследований и другие".
После получения обобщенного вывода, который ожидают в течение трех недель, Львовская ОГА направит соответствующее представление в Кабинет министров Украины относительно необходимой суммы для помощи жителям, которые понесли потери во время обвала дома.