автомобиль, реализация, мошенникиПід виглядом продажу транспортних засобів у кредит зловмисник ошукав понад 150 громадян на загальну суму більш ніж 7 000 000 гривень. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області.

Працівники Управління захисту економіки у Львівській області спільно зі слідчими Франківського відділу поліції та під процесуальним керівництвом Львівської місцевої прокуратури №3 викрили організатора мережі приватних підприємств, де під виглядом продажу в кредит автотранспорту у людей видурювали кошти.

Працівники офісів, розташованих у Львівській, Вінницькій, Житомирській, Закарпатський, Івано-Франківській і  Чернівецькій областях та місті Києві, розміщували в Інтернеті оголошення з пропозицією придбати транспортні засоби за привабливими цінами.

Після того, як було обрано модель та марку автомобіля (Рено, Citroën, КІА, Suzuki та інші) з бажаною комплектацією, менеджери укладали з клієнтом попередній договір купівлі-продажу, на підставі якого той мав переказати на рахунок суб’єкта господарювання передоплату в розмірі 10% від вартості покупки. При цьому людей запевняли, що транспортний засіб вони отримають протягом 3-4 робочих днів і що буде проведена його передпродажна підготовка та комп’ютерна діагностика. Клієнти перераховували кошти в сумі від 30 000 до 100 000 гривень на банківський рахунок, номер якого надавали менеджери. Коли громадяни не отримували автомобілі в обумовлені терміни, то в офісах їх заспокоювали, вигадуючи різні причини затримки. А коли кількість можливих конфліктних ситуацій зростала, то "фірми" міняли адресу, переїжджаючи в інші орендовані приміщення.

Як встановили правоохоронці, з метою отримання коштів у шахрайський спосіб, псевдо-дилер створив низку суб’єктів господарювання, не маючи навіть на меті здійснювати підприємницьку діяльність. Загалом у різних областях України було ошукано понад 150 громадян на загальну суму більш ніж 7 000 000 гривень. Жодний із клієнтів обіцяний автомобіль не отримав.

Організатору злочинної схеми, 44-річному жителю Тернопільщини, повідомлено про підозру за ч.4 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Вчинення цього правопорушення карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна. Суд обрав зловмиснику міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (як альтернатива - застава у розмірі 280 000 гривень). Наразі правоохоронці встановлюють особи усіх, хто постраждав від "підприємницької діяльності" шахрая.


Под видом продажи транспортных средств в кредит злоумышленник обманул более 150 граждан на общую сумму более 7000000 гривен. Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Львовской области.

Работники Управления защиты экономики во Львовской области совместно со следователями Франковского отдела полиции и под процессуальным руководством Львовской местной прокуратуры №3 разоблачили организатора сети частных предприятий, где под видом продажи в кредит автотранспорта у людей выманивали деньги.

Работники офисов, расположенных во Львовской, Винницкой, Житомирской, Закарпатской, Ивано-Франковской и Черновицкой областях и городе Киеве, размещали в Интернете объявления с предложением приобрести транспортные средства по привлекательным ценам.

После того, как была выбрана модель и марку автомобиля (Рено, Citroën, КИА, Suzuki и другие) с желаемой комплектацией, менеджеры заключали с клиентом предварительный договор купли-продажи, на основании которого он должен был перевести на счет предприятия предоплату в размере 10% от стоимости покупки. При этом людей уверяли, что транспортное средство они получат в течение 3-4 рабочих дней и будет проведена его предпродажная подготовка и компьютерная диагностика. Клиенты перечисляли средства в сумме от 30 000 до 100 000 гривен на банковский счет, номер которого оказывали менеджеры. Когда граждане не получали автомобили в оговоренные сроки, то в офисах их успокаивали, придумывая различные причины задержки. А когда количество возможных конфликтных ситуаций росла, то "фирмы" меняли адрес, переезжая в другие арендуемые помещения.

Как установили правоохранители, с целью получения средств мошенническим путем, псевдо-дилер создал ряд субъектов хозяйствования, не имея даже целью осуществлять предпринимательскую деятельность. Всего в разных областях Украины были обмануты более 150 граждан на общую сумму более 7000000 гривен. Ни один из клиентов обещанный автомобиль не получил.

Организатору преступной схемы, 44-летнему жителю Тернопольщины, сообщено о подозрении по ч.4 ст.190 Уголовного кодекса Украины (мошенничество). Совершение данного правонарушения наказывается лишением свободы на срок от пяти до двенадцати лет с конфискацией имущества. Суд избрал злоумышленнику меру пресечения в виде содержания под стражей (как альтернатива - залог в размере 280 000 гривен). Сейчас правоохранители устанавливают личности всех, кто пострадал от "предпринимательской деятельности" мошенника.