У Львові знайшли останки в'язнів Пересильної тюрми, яка була створена радянською владою замість нацистській. Про це інформує прес-служба музею, інформує "Вголос".

Львівський музей "Територія Терору" спільно з комунальним підприємством "Доля" продовжує пошуково-ексгумаційні роботи на на території садового кооперативу "Світоч".

"Співробтниками відповідних установ проводиться виявлення останків в'язнів Пересильної тюрми № 25 - серед яких чоловіки, жінки та діти різного віку. Роботи на ділянці тривають з квітня і продовжуватимуться до кінця літа", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, Пересильна тюрма № 25 була створена у Львові восени 1944 року радянською окупаційною адміністрацією, що прийшла на зміну нацистській.

"Пересилка" була однією з найбільших тюрем такого типу в УРСР. Вона розташовувалась за залізничним насипом, по лівій стороні вулиці Полтв’яної (тепер проспект В'ячеслава Чорновола). В роки німецької окупації на цій ділянці міста було "львівське ґетто".

На території пересильної тюрми був розташований 21 барак, технічні приміщення адміністрації, шпиталь. Тюрма була огороджена цегляним і дерев’яним парканом заввишки 3 метри. По периметру були розміщені сторожові вежі, територію охороняли конвоїри з собаками. Існування такої тюрми було зумовлене тогочасною потребою каральних органів, зокрема СМЕРШу та НКВС. Основним призначенням пересильної тюрми був збір та відправка в’язнів «етапами» у виправно-трудові табори ГУЛАГу.

На "львівську пересилку" звозили засуджених в’язнів з інших тюрем Західної України, де вони перебували від тижня до року в очікуванні на свій етап. Існує не підтверджена архівними документами інформація про перебування тут полонених солдат нацистської Німеччини, РОА, дезертирів ЧА, а також насильно репатрійованих із Західної Європи "громадян СРСР".

Наприкінці 1945 р. тюрма перейшла у розпорядження Відділу виправно-трудових колоній (ВВТК) Управління НКВС УРCР, з березня 1946 р. – у підпорядкування  МДБ Львівської області.


Во Львове нашли останки узников пересыльной тюрьмы, которая была создана советской властью вместо нацистской. Об этом сообщает пресс-служба музея, информирует "Вголос"..

Львовский музей "Территория террора" совместно с коммунальным предприятием "Судьба" продолжает поисково-эксгумационные работы на местности садового кооператива "Свиточ".

"Спивробтникамы соответствующих учреждений проводится обнаружения останков узников пересыльной тюрьмы № 25 - среди которых мужчины, женщины и дети всех возрастов. Работы на участке продолжаются с апреля и будут продолжаться до конца лета", - говорится в сообщении.

Как известно, пересыльной тюрьмы № 25 была создана во Львове осенью 1944 года советской оккупационной администрацией, пришедшей на смену нацистской.

"Пересылка" была одной из крупнейших тюрем такого типа в РСФСР. Она располагалась за железнодорожной насыпью, по левой стороне улицы Полтвьянои (теперь проспект Вячеслава Черновола). В годы немецкой оккупации на этом участке города было "львовское гетто".

На территории пересыльной тюрьмы находился 21 барак, технические помещения администрации, госпиталь. Тюрьма была огорожена кирпичным и деревянным забором высотой 3 метра. По периметру были размещены сторожевые башни, территорию охраняли конвоиры с собаками. Существование такой тюрьмы было обусловлено тогдашней необходимости карательных органов, в частности СМЕРШа и НКВД. Основным назначением пересыльной тюрьмы был сбор и отправка узников «этапами» в исправительно-трудовые лагеря ГУЛАГа.

На "львовскую пересылку" свозили осужденных заключенных из других тюрем Западной Украины, где они находились от недели до года в ожидании свой этап. Существует не подтверждена архивными документами информация о пребывании здесь пленных солдат нацистской Германии, РОА, дезертиров КА, а также насильно репатриированных из Западной Европы "граждан СССР".

В конце 1945 г.. Тюрьма перешла в распоряжение Отдела исправительно-трудовых колоний (ВВТК) Управление НКВД УРCР, с марта 1946 - в подчинение МГБ Львовской области.