Мемориал Славы, демонтаж, Стрыйская, Мемориал АТО, облсоветДепутати  Львівської обласної ради закликали міськраду Львова та обласну держадміністрацію демонтувати Монумент Слави на вул. Стрийській. На його місці пропонують встановити Меморіал пошани захисникам України, які борються із російським агресором. Про це повідомляєть прес-служба Львівської обласної ради.

Відповідний текст звернення 11 травня під час сесії облради озвучив його ініціатор, депутат Львівської обласної ради, учасник АТО Василь Масний.

У зверненні наголошується, що Монумент Слави було зведено на честь збройних сил Радянського Союзу задля пропагандистської мети. Про це свідчать навіть описи у тогочасних туристичних путівниках, де говорять про “визвольний похід радянських воїнів на західноукраїнські землі”. Тож, відповідно до Закону України ”Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, монумент вважається символікою комуністичного тоталітарного режиму.

Водночас депутати пропонують на цьому місці встановити Меморіал пошани бійцям АТО.

”Вважаємо, що меморіал слід спорудити саме на перехресті вул. Стрийської та Героїв Майдану поблизу Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, адже за героїзм і мужність, виявлені під час російсько-української війни, 283 випускники цього навчального закладу нагороджені різними державними відзнаками, у тому числі 8 випускників удостоєні найвищого державного звання – Герой України, з них три – посмертно”,  – йдеться у зверненні.


Депутаты Львовского областного совета призвали горсовет Львова и областную госадминистрацию демонтировать Монумент Славы на ул. Стрыйской. На его месте предлагают установить Мемориал почета защитникам Украины, которые борются с российским агрессором. Об этом сообщает пресс-служба Львовского областного совета.

Соответствующий текст обращения 11 мая во время сессии облсовета озвучил его инициатор, депутат Львовского областного совета, участник АТО Василий Жирный.

В обращении отмечается, что Монумент Славы был возведен в честь вооруженных сил Советского Союза для пропагандистской цели. Об этом свидетельствуют даже описания в тогдашних туристических путеводителях, где говорят об "освободительном походе советских воинов на западноукраинские земли". Поэтому, в соответствии с Законом Украины "Об осуждении коммунистического и национал-социалистического (нацистского) режимов в Украине и запрете пропаганды их символики", монумент считается символикой коммунистического тоталитарного режима.

В то же время депутаты предлагают на этом месте установить Мемориал почета бойцам АТО.

"Считаем, что мемориал следует соорудить именно на перекрестке ул. Стрыйской и Героев Майдана у Национальной академии сухопутных войск им. гетмана Петра Сагайдачного, ведь за героизм и мужество, проявленные во время русско-украинской войны, 283 выпускника этого учебного заведения награждены различными государственными наградами, в том числе 8 выпускников удостоены высшего государственного звания - Герой Украины, из них три - посмертно", - говорится в обращении.