Сходові майданчики у львівських житлових будинках митимуть двічі на місяць планово та додатково — 1 раз на тиждень дезінфікуватимуть поверхні, зокрема — перила. Також мешканців проситимуть долучатись та проводити вологе прибирання біля власних помешкань самостійно. Про це повідомили під час засідання міського штабу прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусу.
Завантажити фото
За словами заступниці мера Львова Ірини Маруняк, місто закуповує достатній об’єм дезінфікуючих засобів для будинків, також розроблено низку оголошень про особисту гігієну в час карантинних заходів для розміщення їх у багатоповерхівках.
«Домовились, що миємо сходові майданчики двічі на місяць планово і додатково раз на тиждень — миємо, протираємо-дезінфікуємо перила. Дезінфікуючі засоби закупляємо, щоб усе було якісно. Також кожному під’їзді є двірники. Вони говоритимуть із людьми, щоб ті також біля себе робили вологе прибирання. Важливо, аби кожен відчував свою відповідальність: не двірник взяв і помив, а вийшла людина і миє біля себе. Миття — раз, дезінфектори — два, оголошення — три. Це те, що ми робимо», — зазначила Ірина Маруняк.
Вона додала, що керівники районних адміністрацій міста додатково проведуть зустрічі з головами ОСББ про важливість дезінфекції на сходових майданчиках та дотримання правил особистої гігієни, а також акцентуватимуть на потребі розміщення спеціальних оголошень у будинках. «У будинках комунальної власності оголошення є — департамент перевірив наявність. В ОСББ дещо гірша ситуація — ми зараз над цим працюємо, довішуємо. У будинках приватних управлінських компаній ми самі розвішуємо інформацію — це складніше. Голови районів збирають ОСББ раз на місяць. Власне, наступного тижня збір, будемо говорити, щоб усі ці заходи проводили й у їхніх будинках. Ми маємо 1400 об’єднань у 1500 будинках. Є алгоритм дій, але він складніший, ніж у наших комунальних будинках», — зазначила посадовиця.
Нагадаємо, учора міська комісія з питань ТЕБ і НС під час позапланового засідання ухвалила призупинити навчання у школах, дитячих садочках та закладах позашкілля з 12 березня до 3 квітня. Також прийнято рішення призупинити проведення культурних та спортивних заходів, обмежити масові заходи (>200 осіб), не допускати осіб із підвищеною температурою тіла, посилити дезінфекцію в установах, організаціях, на підприємствах та в торговельно-розважальних центрах тощо. Більше інформації про обмежувальні заходи — за посиланням.
До слова, аби запобігти поширенню респіраторних захворювань, у школах і садочках, лікарнях і соціальних установах та ЦНАП — тобто в усіх адміністративних і комунальних закладах, які працюють з людьми, встановили антисептики для рук. Окрім того, на «Гарячій лінії міста Львова» діє окрема лінія, куди люди, в разі потреби, можуть зателефонувати та отримати всю необхідну інформацію щодо гострого респіраторного захворювання, зокрема — коронавірусу. Інформацію надає лікар-інфекціоніст.