Львівський органний зал та Галицьке Музичне Товариство презентують онлайн-фестиваль першої української жінки-композиторки Стефанії Туркевич. З 13 по 17 січня, щодня о 19.00 год на каналі Collegium Management в YouTube можна буде відкривати невідомі сторінки української музики. Три ексклюзивні онлайн лекції музикознавиць Галицького музичного товариства, два записи прем'єрних виконань творів у виконанні Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Івана Остаповича.
Розпочнеться фестиваль лекцією Любові Кияновської про постать Стефанії Туркевич. Історичні перипетії занесли композиторку до Великої Британії. Україна лише в останні роки відкриває для себе її творчість, значну частину якої займають симфонії, балети, камерна музика, твори для дітей — а разом це понад 100 опусів. Лекція-відкриття фестивалю відбудеться 13 січня.
«Завжди говорити мовою свого часу» — творче кредо Стефанії Туркевич", — каже музикознавиця Любов Кияновська.
Саме таким і є балет «Руки», про який вона розповість онлайн-аудиторії 14 січня, а наступного дня, 15 січня, прозвучить запис виконання світової прем'єри цього твору. Стефанія Туркевич написала його в 1957 році, перебуваючи в еміграції у Брістолі та під назвою The Girl with the Withered Hands, і тільки в кінці 2020 відбулось його перше виконання у стінах Львівського органного залу.
Творчість Стефанії Туркевич була забороненою в радянські часи. Увесь її творчий шлях є символом жінки нового часу — часу можливостей не приховувати свій талант та часу навчатися в найкращих європейських педагогів. Завдяки цьому вона стала першою докторкою музикознавства у Галичині. Про галицьку емансипантку Туркевич розповість членкиня Галицького Музичного Товариства Наталія Сиротинська 16 січня.
Яскравим завершенням фестивалю буде трансляція запису прем'єрного виконання «Симфонії № 1» у виконанні Ukrainian Festival Orchestra під батутою Івана Остаповича. Творам Стефанії Туркевич характерний сміливий модернізм, який поєднав у собі традиційну тональну музику та елементи нових і оновлених течій: неокласицизму, неоромантизму та експресіонізму. Концерт-закриття фестивалю відбудеться 17 січня.