До початку нового опалювального сезону у будинках Сихівського району планують змонтувати 165 ІТП. Також планують встановити 84 ІТП в будинках Шевченківського району згідно з Кіотським протоколом. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
Відповідно до проекту, який реалізовує ЛМКП "Львівтеплоенерго" за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, у Сихівському районі міста заплановано встановити 409 індивідуальних теплових пунктів (ІТП). Цього року буде проведено монтаж 165 ІТП. Встановлення ІТП в будинках дає можливість мешканцям регулювати температуру подачі теплоносія та економити кошти.
"Це район вул. Хоткевича — вул. Вернадського. Крім житлових будинків тут також є школи, садочки. Зараз підрядні організації проводять підготовчі роботи і готуються до початку робіт по монтуванню обладнання у підвалах будинках. Ми подали весь пакет документів у ДАБІ для отримання дозволу на початок робіт. Очікуємо отримати дозволи 13 травня і приступити до робіт з монтажу, щоб до початку опалювального сезону запустити в роботу усі 165 ІТП", — повідомив Богдан Камніський, заступник директор ЛМКП "Львівтеплоенерго" з економічних питань.
За його словами, загальна вартість проекту з модернізації об’єктів теплопостачання, який реалізовує ЛМКП "Львівтеплоенерго" за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, становить 30 млн євро, з них 10 млн євро — це грантові кошти. Проектом передбачена модернізація теплових мереж (вже проведена), монтаж ІТП, та переобладнання ТЦ "Південна" на альтернативні види палива із застосуванням відходів з деревообробки, тобто щепи.
Також у співпраці з Міністерством екології заплановано встановлення 84 ІТП в будинках Шевченківського району згідно з Кіотським протоколом. Згідно з рішенням виконавчого комітету ЛМР, функції замовника по цьому договору передано ЛКП "Зелене місто". Загальна вартість робіт становить майже 92 млн грн. Коли реалізують ці два проекти — це дозволить збільшити по місту частку індивідуальних теплових пунктів у будинках з централізованим опаленням до 35%.
"Що дає ІТП? У першу чергу ІТП дає можливість мешканцям самим регулювати температуру подачі теплоносія, включати і виключати опалення, коли забажають. Тобто подача теплової енергії залишиться централізованою — генерація відбуватиметься від котелень чи ТЕЦ, але мешканці отримають можливість регулювати все у себе в будинку за допомогою найсучаснішого обладнання. Відповідно у цих будинках припинилися б скарги на перегріви, адже мешканці самі визначатимуть, яка температура теплоносія їм комфортна. Також з цього випливає друга перевага — якщо є можливість регулювати, то це можливість і економити. Однак, щоб досягнути максимальної економії споживання теплоносія, не достатньо лише встановити ІТП. Будинок має бути повністю термомодернізований. Тому, сподіваємося, що встановлення ІТП у Сихівському і Шевченківському районах, спільно з проектами термомодернізації будинків, забезпечить високий відсоток економії", — відзначив Олександр Одинець, начальник управління інженерного господарства та інфраструктури ЛМР.
Нагадаємо, станом на сьогодні на балансі ЛМКП "Львівтеплоенерго" знаходиться 96 ІТП.
К началу нового отопительного сезона в домах Сыховского района планируют смонтировать 165 ИТП. Также планируется установить 84 ИТР в домах Шевченковского района согласно Киотскому протоколу. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.
Согласно проекту, который реализует ЛГКП "Львовтеплоэнерго" за средства Европейского банка реконструкции и развития, в Сыховском районе города планируется установить 409 индивидуальных тепловых пунктов (ИТП). В этом году будет проведен монтаж 165 ИТП. Установка ИТП в домах дает возможность жителям регулировать температуру подачи теплоносителя и экономить средства.
"Это район ул. Хоткевича - ул. Вернадского. Кроме жилых домов здесь также есть школы, садики. Сейчас подрядные организации проводят подготовительные работы и готовятся к началу работ по монтированию оборудования в подвалах домах. Мы подали весь пакет документов в ГАСК для получения разрешения на начало работ. Ожидаем получить разрешения 13 мая и приступить к работам по монтажу, чтобы к началу отопительного сезона запустить в работу все 165 ИТП", - сообщил Богдан Камниський, заместитель директора ЛГКП "Львовтеплоэнерго" по экономическим вопросам.
По его словам, общая стоимость проекта по модернизации объектов теплоснабжения, который реализует ЛГКП "Львовтеплоэнерго" за средства Европейского банка реконструкции и развития, составляет 30 млн евро, из них 10 млн евро - это гранты. Проектом предусмотрена модернизация тепловых сетей (уже проведена), монтаж ИТП и переоборудование ТЦ "Южный" на альтернативные виды топлива с применением отходов по деревообработке, то есть щепы.
Также в сотрудничестве с Министерством экологии запланировано установление 84 ИТП в домах Шевченковского района согласно Киотскому протоколу. Согласно решению исполнительного комитета Львовского горсовета, функции заказчика по настоящему договору передано ЛКП "Зеленый город". Общая стоимость работ составляет почти 92 млн грн. Когда реализуют эти два проекта - это позволит увеличить по городу долю индивидуальных тепловых пунктов в домах с централизованным отоплением до 35%.
"Что дает ИТП? В первую очередь ИТП дает возможность жильцам самим регулировать температуру подачи теплоносителя, включать и выключать отопление, когда пожелают. То есть подача тепловой энергии останется централизованной - генерация будет происходить от котельных или ТЭЦ, но жители получат возможность регулировать все у себя в доме с помощью современного оборудования. Соответственно в этих домах прекратились бы жалобы на перегрев, ведь жители сами будут определять, какая температура теплоносителя им комфортная. Также с этого выплылаеть второе преимущество - если есть возможность регулировать, то это возможность и экономить. Однако, чтобы достичь максимальной экономии потребления теплоносителя, не достаточно лишь установить ИТП. Дом должен быть полностью термомодернизованный. Поэтому, надеемся, что установка ИТП в Сыховском и Шевченковском районах, совместно с проектами термомодернизации зданий, обеспечит высокий процент экономии", - отметил Александр Одинец, начальник управления инженерного хозяйства и инфраструктуры Львовского горсовета.
Напомним, на сегодняшний день на балансе ЛГКП "Львовтеплоэнерго" находится 96 ИТП.