У Львові у школах, де навчаються нацменшини, відкриють україномовні класи. Про це повідомила начальниця управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.
На засіданні виконавчого комітету було внесено зміни до рішення виконкому від 23.03.2018 № 299, відповідно до яких школам з навчанням мовою національних меншин було надано самостійної території обслуговування.
"Відповідно до нового Закону України про освіту, який був прийнятий у 2017 році, кожна школа має визначену територію обслуговування з набору дітей до першого класу. Це було створено для того, щоб батькам і дітям було якнайлегше добиратися до навчального закладу. Тобто дитина відвідує ту школу, яка розташована найближче до її місця проживання. Відтак за кожною школою у Львові є визначена певна територія обслуговування, проте в перші роки ми не визначали такої території для шкіл, де проводяться навчання мовами національних меншин. Ми внесли зміни до статутів навчальних закладів. У Львові всі школи є з державною мовою навчання і у всі школи проводиться набір у перші класи з українською мовою навчання. Лише за зверненням батьків може бути сформований клас, де буде вивчатися мова національної меншини. В минулому році такі школи мали територію обслуговування спільну із сусідніми навчальними закладами, а цього року вони вже матимуть можливість віддавати дітей до найближчої школи. Тобто з 2020 року кожна школа, де відбувалося навчання мовою національних меншин, відкриватиме класи з українською мовою навчання", — розповіла начальниця управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.
Во Львове в школах, где учатся нацменьшинства, откроют украиноязычные классы. Об этом сообщила начальник управления образования Львовского горсовета Зоряна Довганык.
На заседании исполнительного комитета были внесены изменения в решение исполкома от 23.03.2018 № 299, согласно которым школам с обучением на языке национальных меньшинств была предоставлена самостоятельная территория обслуживания.
"Согласно новому Закону Украины об образовании, который был принят в 2017 году, каждая школа имеет определенную территорию обслуживания с набором детей в первый класс. Это было создана для того, чтобы родителям и детям было легче добираться до учебного заведения. То есть ребенок посещает ту школу, которая расположена ближе к его месту жительства. Поэтому за каждой школой во Львове есть определенная территория обслуживания, однако в первые годы мы не определяли такой территории для школ, где проводится учеба на языках национальных меньшинств. Мы внесли изменения в уставы учебных заведений. Во Львове все школы с государственным языком обучения и во все школы проводится набор в первые классы с украинским языком обучения. Только по обращению родителей может быть сформирован класс, где будет изучаться язык национального меньшинства. В прошлом году такие школы имели территорию обслуживания совместную с соседними учебными заведениями, а в этом году они уже смогут отдавать детей в ближайшую школу. То есть с 2020 года каждая школа, где происходило обучение на языках национальных меньшинств, будут открывать классы украинским языком обучения", - рассказала начальник управления образования Львовского горсовета.