мобильная связь, станцииДержавна установа "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” б'є на сполох – у Львові найближчим часом зростатиме рівень електромагнітного випромінювання. Позбавлення електромагнітної безпеки населення відбулося заради покращення якості мобільного зв’язку, зазначають фахівці.

Державна установа "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що 23 травня 2017 року вступив в дію наказ МОЗ України №266 від 13.03.2017 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 травня 2017 року за №625/30493) „Про затвердження Змін до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань” ДСаНіП 239-96 зі змінами.

МОЗ України дозволило розміщувати засоби телекомунікацій на дахах та у приміщеннях будь яких будівель, збільшивши при цьому граничнодопустимий рівень електромагнітного випромінювання  в 4 рази з 2,5 до 10 мкВт/см2, проте скасувало необхідність розробки санітарного паспорту джерела електромагнітної енергії, який був єдиним документом, що засвідчував відповідність радіотехнічних об’єктів медичним вимогам безпеки для здоров’я і життя людини.

У свою чергу вказаними змінами було визначено за необхідне проведення розрахунків рівнів електромагнітного поля та обов’язкового підтвердження їх за допомогою інструментальних замірів установами, закладами МОЗ України.

"Проте суб'єкти господарювання, що надають послуги зв’язку у Львівській області ігнорують зазначену вимогу встановлену ДСаНіП 239-96 зі змінами. Саме парадоксальне в тому, що контроль за дотриманням правил покладений на ліквідовані органи і установи санітарно-епідеміологічної служби МОЗ Ураїни", - зазначають у Львівському обласному лабораторному центрі.

Зазначене вище унеможливлює здійснення державного обліку та реєстрації джерел електромагнітного випромінювання та в подальшому і проведення моніторингових досліджень. Таким чином, на сьогоднішній день питання електромагнітної безпеки населення, залишилось поза увагою державного нагляду.

Так, тільки на території Львівської області понад 1500 різноманітних джерел електромагнітного випромінювання радіочастотного діапазону. Результати моніторингових досліджень вказують, що за відсутності державного контролю не виключено, що в найближчий час рівні електромагнітного випромінювання збільшаться до критичних величин.


Государственное учреждение "Львовский областной лабораторный центр МЗ Украины" бьет тревогу - во Львове в ближайшее время будет расти уровень электромагнитного излучения. Лишение электромагнитной безопасности населения произошло ради улучшения качества мобильной связи, отмечают специалисты.

Государственное учреждение "Львовский областной лабораторный центр МЗ Украины" сообщает, что 23 мая 2017 года вступил в действие приказ МЗ Украины №266 от 13.03.2017 года (зарегистрировано в Министерстве юстиции Украины 16 мая 2017-го по №625 / 30493) "Об утверждении Изменений Государственным санитарным нормам и правилам защиты населения от влияния электромагнитных излучений" ДСаНиП 239-96 с изменениями.

МОЗ Украины позволило размещать средства телекоммуникаций на крышах и в помещениях любых зданий, увеличив при этом предельно допустимый уровень электромагнитного излучения в 4 раза с 2,5 до 10 мкВт/см2, однако отменило необходимость разработки санитарного паспорта источника электромагнитной энергии, который был единственным документом, удостоверяющим соответствие радиотехнических объектов медицинским требованиям безопасности для здоровья и жизни человека.

В свою очередь указанными изменениями была определена необходимость проведения расчетов уровней электромагнитного поля и обязательного подтверждения их с помощью инструментальных замеров учреждениями, учреждениями Минздрава Украины.

"Однако субъекты хозяйствования, предоставляющих услуги связи во Львовской области, игнорируют указанное требование ДСаНиП 239-96. Парадоксальность в том, что контроль за соблюдением правил возложен на ликвидированные органы и учреждения санитарно-эпидемиологической службы Минздрава Украины", - отмечают в Львовском областном лабораторном центре.

Указанное выше делает невозможным осуществление государственного учета и регистрации источников электромагнитного излучения и в дальнейшем и проведение мониторинговых исследований. Таким образом, на сегодняшний день вопрос электромагнитной безопасности населения остался без внимания государственного надзора.

Так, только на территории Львовской области более 1500 различных источников электромагнитного излучения радиочастотного диапазона. Результаты мониторинговых исследований указывают, что при отсутствии государственного контроля не исключено, что в ближайшее время уровни электромагнитного излучения увеличатся до критических величин.