Енергетики готуються до прильоту лелек: цьогоріч 83 сім’ї бузьків отримають нові "єврооселі" на Львівщині. Про це
Весна вже за календарем, тож незабаром з вирію повернуться лелеки. Енергетики чотирнадцять років поспіль готуються до прильоту цих пернатих – власними силами виготовляють і встановлюють безпечні “єврооселі” на опорах ліній електропередачі. Адже бузьки зазвичай полюбляють гніздитися на електроопорах і це наражає птахів на небезпеку загибелі від струму. До того ж сусідство електромереж і лелечої домівки призводить до коротких замикань та перерв в електропостачанні споживачам.
Нещодавно безпечну платформу для лелек енергетики встановлювали у с. Бірки Яворівського району. Тут родина бузьків обрала собі для "житла" електроопору на подвір’ї одного з будинків.
"Спершу ми знімаємо старе гніздо, далі монтуємо спеціально виготовлену металеву платформу. Таким чином оселя бузьків стає безпечною, адже тепер вона над проводами. На платформу ми додатково прикріпляємо сплетені гілки лози та хмиз зі старого гнізда, аби лелека прийняв нове житло", — розповів майстер Страдчівської дільниці Яворівського РЕМ Микола Хомишак.
Загалом цьогоріч працівники ПрАТ "Львівобленерго" встановлять 83 платформи під лелечі гнізда, зокрема у Яворівському, Буському, Золочівському, Радехівському, Городоцькому, Пустомитівському, Жовківському, Миколаївському, Жидачівському, Кам’янка-Бузькому, Бродівському, Перемишлянському, Стрийському, Турківському, Сколівському та інших районах.
Енергетики монтують нові помешкання для бузьків від осені до кінця березня, до прильоту птахів з вирію. За 14 років, відколи ПрАТ “Львівобленерго” долучилося до міжнародної ініціативи “Захист білого лелеки”, на Львівщині облаштували майже півтори тисячі безпечних домівок для лелек на електроопорах. Таким чином енергетики захищають і птахів, і електромережі.
Энергетики готовятся к прилету аистов: в этом году 83 семьи аистов получат новые "евроосели" на Львовщине. Об этом
Весна уже по календарю, поэтому вскоре с юга вернутся аисты. Энергетики четырнадцать лет подряд готовятся к прилету этих пернатых - собственными силами изготавливают и устанавливают безопасные "евроосели" на опорах линий электропередачи. Ведь аисты обычно любят гнездиться на электроопорах и это подвергает птиц опасности гибели от тока. К тому же соседство электросетей и аистовых домов приводит к коротким замыканиям и перерывов в электроснабжении потребителей.
Недавно безопасную платформу для аистов энергетики устанавливали в с. Бирки Яворовского района. Здесь семья аистов выбрала себе для "жилья" электроопору во дворе одного из домов.
"Сначала мы снимаем старое гнездо, далее монтируем специально изготовленную металлическую платформу. Таким образом дом аистов становится безопасным, ведь теперь она над проводами. На платформу мы дополнительно прикрепляем сплетенные ветви лозы и хворост из старого гнезда, чтобы аист принял новое жилье", - рассказал мастер Страдчевский участки Яворовского РЭС Николай Хомишак.
Всего в этом году работники ЧАО "Львовоблэнерго" установят 83 платформы под аистовые гнезда, в частности в Яворовском, Бусском, Золочевском, Радеховском, Городокском, Пустомытовском, Жовковском, Николаевском, Жидачевском, Каменка-Бугском, Бродовском, Перемышлянском, Стрыйском, Турковском, Сколевском и других районах.
Энергетики монтируют новые помещения для аистов с осени до конца марта, до прилета птиц из теплых краев. За 14 лет, как ЗАО "Львовоблэнерго" присоединилось к международной инициативе "Защита белого аиста", на Львовщине обустроили почти полторы тысячи безопасных домов для аистов на электроопору. Таким образом энергетики защищают и птиц, и электросети.