женщина, водитель, алкоголь, суд​У Львові патрульні зупинили жінку, яка їхала проти руху на проспекті Свободи та була напідпитку. Про це повідомляє Патрульна поліція Львівської області.

У неділю екіпаж патрульної поліції 1-го батальйону зупинив на проспекті Свободи автомобіль Nissan, водій якого їхала проти руху. Жінка повідомила, що її так повів навігатор, сама вона не місцева, а приїхала з Білорусі. Під час спілкування, патрульні побачили у водія ознаки алкогольного сп’яніння. Перевірка на приладі Drager показала результат 0.44 проміле, що у 2 рази перевищує допустиму норму. Жінка підтвердила, що пила вино. На неї склали протокол за ст. 130 КУпАП(Керування транспортним засобом у стані сп’яніння) і одразу передали до суду, оскільки жінка громадянка іншої держави і перебуває тимчасово в Україні.

Проте, як з'ясувалося згодом, суд вирішив не наказувати жінку. Як повідомлють у Патрульній поліції, водій прийшла до управління патрульної поліції з рішенням суду, в якому було вказано, що суддя Галицького суду міста Львова вважає дане порушення малозначним та обмежується усним зауваженням, а управління патрульної поліції повинне повернути їй посвідчення водія.

"Нагадуємо, що керування в стані сп’яніння є грубим порушенням правил дорожнього руху та входить у 5-ку причин дорожньо-транспортних пригод з важкими наслідками. А в даному випадку результат перевірки був вдвічі вищим за допустиму норму, водій підтвердила, що вживала алкоголь, екіпаж патрульних витратив годину часу на спілкування з порушником та оформлення адміністративних матеріалів, витратили бланкову продукцію, допомогли жінці подбати про автомобіль і в результаті усе дарма", - зазначають у Патрульній поліції.

Правоохоронці нагадують, що у сусідній Білорусі за таке правопорушення передбачена відповідальність у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами строком на 3 роки і штраф в перерахунку на українську гривню від 15 230 до 30 400 гривень. А за повторне впродовж року порушення – кримінальна відповідальність та конфіскація автомобіля.

"Залишаються питання без відповіді: чи сіла б ця водійка у себе в країні за кермо напідпитку, чим керувалася суддя Галицького суду при прийнятті такого рішення?" – дивуються патрульні.


Во Львове патрульные остановили женщину, которая ехала против движения на проспекте Свободы и была выпившая. Об этом сообщает Патрульная полиция Львовской области.

В воскресенье экипаж патрульной полиции 1-го батальона остановил на проспекте Свободы автомобиль Nissan, водитель которого ехал против движения. Женщина сообщила, что ее так повел навигатор, сама она не местная, а приехала из Беларуси. Во время общения, патрульные увидели у водителя признаки алкогольного опьянения. Проверка на приборе Drager показала результат 0.44 промилле, что в 2 раза превышает допустимую норму. Женщина подтвердила, что пила вино. На нее составили протокол по ст. 130 КУоАП (Управление транспортным средством в состоянии опьянения) и сразу передали в суд, поскольку женщина - гражданка другого государства и находится временно в Украине.

Однако, как выяснилось впоследствии, суд решил не наказывать женщину. Как сообщат в патрульной полиции, водитель пришла в управление патрульной полиции с решением суда, в котором было указано, что судья Галицкого суда Львова считает данное нарушение малозначительным и ограничивается устным замечанием, а управление патрульной полиции должно вернуть ей водительское удостоверение.

"Напоминаем, что управление в состоянии опьянения является грубым нарушением правил дорожного движения и входит в 5-ку причин дорожно-транспортных происшествий с тяжелыми последствиями. А в данном случае результат проверки был вдвое выше допустимой нормы, водитель подтвердила, что употребляла алкоголь, экипаж патрульных потратил час времени на общение с нарушителем и оформление административных материалов, потратили бланковую продукцию, помогли женщине позаботиться об автомобиле и в результате все зря", - отмечают в патрульной полиции.

Правоохранители напоминают, что в соседней Беларуси за такое правонарушение предусмотрена ответственность в виде лишения права управлять транспортными средствами сроком на 3 года и штраф в пересчете на украинскую гривну от 15230 до 30400 гривен. А за повторное в течение года нарушение - уголовная ответственность и конфискация автомобиля.

"Остаются вопросы без ответа: села бы эта водитель у себя в стране за руль под хмельком, чем руководствовалась судья Галицкого суда при принятии такого решения?" - удивляются патрульные.