налог, недвижимостьПодатківці розповіли про податок на нерухоме майно, на розмір якого вплинуло підвищення мінімальної заробітної плати.

В 2019 році мешканці Львівщини отримають податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно за 2018 рік. Сума податку залежить від ставок, прийнятих органами місцевого самоврядування, де знаходиться житлова або комерційна нерухомість і від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня року, за який проводиться нарахування податку.

Інформацію щодо ставок податку на нерухоме майно розміщено на офіційному порталі ДФС України (sfs.gov.ua) в розділі: "Головна/Податки, збори, платежі/Ставки місцевих податків та зборів/Львівська область/Для фізичних осіб".

Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2018 року становив 3 723 грн. Порівнюючи з 2017 роком цей показник зріс в 1,2 раза. Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2017 року становив 3 200 грн. Відповідно збільшиться сума податку на нерухоме майно за 2018 рік. Для прикладу, при ставці податку за квартиру, що знаходиться у м.Львові, її власник сплачував за 2017 рік 16,00 грн. за 1 м. кв., а за 2018 рік за кожен метр надлишкової площі необхідно заплатити 18,61 гривні.

Довідка SQ. Відповідно до податкового законодавства податкове повідомлення - рішення про сплату податку надсилається платнику за місцем його реєстрації. Інформація щодо місця реєстрації – це інформація внесена до інформаційних баз фіскальної служби на момент, коли громадяни звертались до фіскальних органів з метою отримання номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного коду). Протягом місяця після зміни місця реєстрації громадянин зобов’язаний повідомити про такі зміни контролюючий орган, де він поставлений на облік (подавши заяву за формою № 5 ДР). Якщо платник не повідомляє ДФС про зміну місця реєстрації – податкове повідомлення - рішення надсилається на адресу, інформація про яку міститься в контролюючому органі, тобто стару адресу. Таким чином, платник не ознайомлений із сумою проведених нарахувань податку. Внаслідок чого виникає податковий борг, штрафні санкції, арешт майна.


Налоговики расказали о налоге на недвижимое имущество, на размер которого повлияло увеличение минимальной заработной платы.

В 2019 году жители Львовщины получат налоговые уведомления-решения об уплате налога на недвижимое имущество за 2018. Сумма налога зависит от ставок, принятых органами местного самоуправления, где находится жилая или коммерческая недвижимость и от размера минимальной заработной платы на 1 января года, за который производится начисление налога.

Информацию о ставках налога на недвижимое имущество размещен на официальном портале ДФС Украины (sfs.gov.ua) в разделе: "Главная / Налоги, сборы, платежи / Ставки местных налогов и сборов / Львовская область / Для физических лиц".

Размер минимальной заработной платы на 1 января 2018 составил 3723 грн. По сравнению с 2017 годом этот показатель вырос в 1,2 раза. Размер минимальной заработной платы на 1 января 2017 составил 3200 грн. Соответственно увеличится сумма налога на недвижимое имущество за 2018. Например, при ставке налога за квартиру, находящуюся в г. Львове, ее владелец платил за 2017 16,00 грн. за 1 м. кв., а за 2018 за каждый метр лишней площади необходимо заплатить 18,61 гривны.

Справка SQ. Соответствии с налоговым законодательством налоговое уведомление - решение об уплате налога направляется налогоплательщику по месту его регистрации. Информация о месте регистрации - это информация внесена в информационных баз фискальной службы на момент, когда граждане обращались в фискальные органы с целью получения номера учетной карточки налогоплательщика (идентификационного кода). В течение месяца после изменения места регистрации гражданин обязан сообщить о таких изменениях контролирующий орган, где он поставлен на учет (подав заявление по форме № 5 ДР). Если плательщик не сообщает ДФС об изменении места регистрации - налоговое уведомление - решение направляется по адресу, информация о которой содержится в контролирующем органе, то есть старый адрес. Таким образом, плательщик не знаком с суммой проведенных начислений налога. В результате возникает налоговый долг, штрафные санкции, арест имущества.