Управління з питань надзвичайних ситуацій мерії нагадує, що в період опалювального сезону, коли відбуваються значні перепади атмосферного тиску, порушується тяга в димових і вентиляційних каналах, спостерігається найбільша кількість отруєнь чадним газом. Зокрема, з початку 2021 року у Львівській міській територіальній громаді зафіксовано 52 випадки отруєння чадним газом, постраждало 120 людей, сталося 5 смертельних випадків. За аналогічний період 2020 року у місті Львові було зафіксовано 45 випадків отруєння, постраждала 101 людина, було 4 смертельні випадки.

Фахівці наголошують, як свідчить аналіз, більшість нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням людей чадним газом, відбувається через порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів та пічного опалення, несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи газопостачання та конструкцію газових приладів, несправну систему димовідведення та вентиляції.

Пам'ятайте, що кожна людина повинна відповідально ставитися до безпечного поводження з газом у побуті, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі, рідні, сусіди. То ж радимо вам, уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном «104».

Мерія закликає мешканців неухильно дотримуватися правил експлуатації побутових газових приладів.

Користуючись газовими приладами, мешканці повинні:

    відкривати кватирку на час роботи газових приладів;
    перевірити наявність тяги в димоходах та вентиляційних каналах;
    слідкувати, щоб димові та вентиляційні канали були завжди справні;
    не закривати решітку вентиляційного каналу;
    не залишати працюючі газові прилади без нагляду;
    вчасно виявляти відсутність тяги у димових та вентиляційних каналах і повідомляти про це управляючу компанію;
    після закінчення користування газовими приладами перекрити крани на газових приладах і перед ними;
    не використовувати газову плиту для обігріву приміщення;
    у разі несправності газового обладнання викликати працівників АТ «Львівгаз»;
    негайно перекрити контрольні крани на газових приладах у разі витоку газу або раптового припинення подачі газу і повідомити аварійну службу за телефоном «104».

Будьте обережні, щоб уникнути отруєння токсичними компонентами вихлопних газів або продуктів горіння:

    не залишайтесь у не провітрюваному гаражі, де знаходиться автомобіль з включеним двигуном;
    заводячи машину в гаражі, завжди відкривайте двері;
    не залишайте дітей без нагляду, не дозволяйте їм пустощів з вогнем;
    контролюйте процес приготування їжі

У разі появи перших ознак отруєння чадним газом або токсичними компонентами вихлопних газів чи продуктів горіння (головний біль, запаморочення, загальна слабкість, нудота, блювота), необхідно не займатись самолікуванням, а негайно викликати лікаря за телефоном «103» або сповістити сусідів про потребу медичної допомоги.